Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom terenu u Londonu ekipu Evertona sa 6:0, u meču 33. kola engleske Premijer lige.

Četiri gola za Čelsi postigao je Kol Palmer u 13, 18, 29. i iz penala u 64. minutu. U strelce su se upisali i Nikolas Džekson u 44. i Alfi Gilkrist u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Junak pobede je 21-godišnji vezista Kol Palmer, koji je postigao četiri gola. Ovo mu je druga utakmica ove sezone na kojoj je postigao barem tri pogotka. On i Erling Haland su dali po 20 golova i dele prvo mesto na listi strelaca.

Tri gola je mladi fudbaler postigao u prvom poluvremenu i to u 13, 18. i 29. minutu. Četvrti je dao u 64. iz penala. Strelci za plavce su bili još Nikolas Džekson u 44. minutu, dok je konačan rezultat postavio Alfi Gilkrist u 90. Gilkristu je ovo prvi gol u dresu Čelsija.

Treba pohvaliti i našeg golmana Đorđa Petrovića, koji je sačuvao mrežu. Nije imao mnogo posla, jer su fudbaleri Evertona imali samo dva šuta u gol.

Čelsi je deveti sa 47 bodova, a Everton je na 16. mestu sa 27 poena.

U narednom kolu, Čelsi će gostovati Arsenalu, dok će Everton dočekati Notingem Forest.

Mančester siti – Luton 5:1 (1:0)

(Hašioka 2. autogol, Kovačić 64, Haland 76. penal, Doku 87, Gvardiol 90+3 – Barkli 81)

Notingem Forest – Vulverhempton 2:2 (1:1)

(Gibs-Vajt 45+2, Danilo 57 – Kunja 40, 62)

Bornmut – Mančester junajted 2:2 (2:1)

(Solanke 16, Klajvert 36 – Fernandes 31, 65. penal)

Liverpul – Kristal Palas 0:1 (0:1)