Fudbaleri Srbije poveli su u 60. minutu sa 2:0 protiv Švedske u prijateljskom meču u Stokholmu.

Igrajte kod nas Fudbalski Fantazi i zabavljajte se uz Euro 2024 i najbolji fudbal na kontinentu.

Rešili su igrači Dragana Stojkovića Piksija da bar u napadu poprave utisak iz prethodnog prijateljskog meča protiv Austrije, pa su Sergej Milinković-Savić i Aleksandar Mitrović davali golove Šveđanima.

U odbrani je bilo dosta problema, Predrag Rajković je nekoliko puta bio na mukama, ali kada bi se lopta prebacila u polje napada, onda ni Šveđanima nije bilo baš lako.

Pokazatelj je bila i situacija iz 60. minuta kada je Vlahović odložio loptu iz sredine Mladenoviću na levo krilo, odakle je poleteo Filipov centaršut.ž

Mitrović je malo kasnio na tu loptu, ali se snašao i u padu ispružio nogu pa tako lobovao golmana Robina Olsena za 2:0. Prvi gol za Srbiju dao je Sergej Milinkovi-Savić glavom posle centaršuta Andrije Živkovića.

Srbija posle ovog meča ide u Nemačku gde će igrati protiv Engleske, Slovenije i Danske u grupi C na Evropskom prvenstvu.

BONUS VIDEO: Zvezda vs Željo, golovi