Usred noći je objavljen snimak najboljih odbrana uvodnog dana Lige Evrope, a posebna mesta su zauzeli golmani koji su prethodne večeri radili u Beogradu na duelu Crvene zvezde i Seltika (1:1).
Ne kažemo branili, već radili jer su imali pune ruke posla i moraju pritom da urade još ponešto, uostalom, svi su videli kako je Mateus „zalomio“ rivala driblingom iza leđa u prvom poluvremenu.
Ipak, posebno je bila impresivna njegova odbrana kada je zaustavio čist gol Ihenačea i tako ostavio Zvezdu u igri. U tim momentima je vezao tri fantastične odbrane zaredom.
UEFA je upravo zbog toga objavila snimak na kom je najpre njegova odbrana jer su je svi već videli u golu.
Na drugom mestu je njegov kolega iz Seltika – Kasper Šmajhel. Posebno je bio impresivan trenutak kada se ispružio koliko je dugo i samo krajem prstiju pipnuo loptu posle udarca Bruna Duartea.
Ta lopta je umesto u rašljama završila tako što je udarila u prečku i odbila se daleko. Šmajhel je spasao svoj tim.
Pogledajte i odbrane Mirka Salvija i Noe Atubulua u duelu Frajburga i Bazela…
BONUS VIDEO Nova.rs u muzeju Intera i Milana