Werder vs Augsburg Foto:CARMEN JASPERSEN / AFP / Profimedia

Nastavljena Bundesliga.

Fudbaleri Augzburga savladali su Verder iz Bremena rezultatom 1:0 u utakmici 6. kola nemačke Bundeslige.

Verder je prvi stigao do gola, ali je pogodak iz 31. minuta poništen zbog ofsajda Niklasa Fulkruga nakon intervencije VAR sobe.

Na naredno uzbuđenje navijači su čekali do 63. minuta, kad je Mergim Beriša uposlio Ermedina Demirovića, kom nije bilo teško da sa par metara pogodi mrežu rivala.

Verder je u petom minutu sudijske nadoknade imao veliku priliku da izjednači, ali je udarac Marvina Dakša sa penala golman Rafal Gikijevič uspeo da zaustavi.

Augzburgu je do bila druga pobeda i ima šest bodova, uz prekid serije od tri vezana poraza, dok Verder ima skor od dve pobede, dva remija i dva poraza i nalazi se na 9. mestu na tabeli, dva iznad današnjeg rivala.