"Redsi" nastavili pritisak na Siti.

Fudbaleir Liverpula savladali su Aston Vilu u odloženoj utakmici 33. kola engleske Premijer lige sa 2:1 i tako zadržali korak sa Mančester sitijem.

Nije dobro krenulo pošto je u 3. minutu meča Daglas Luiz nakon jednog odbitka zatresao mrežu gostiju sa Enfilda za veliko slavlje navijača tima iz Birmingema, ali je ono potrajalo samo tri minuta, pošto je Džoel Matip u 6. minutu na sličan način doneo izjednačenje.

Od tog momenta Liverpul je napadao ali promene nije bilo sve do 65. minuta, kada je Sadio Mane centaršut Luisa Dijaza glavom sproveo u gol za 2:1 i preokret vredan opstanka u šampionskoj trci.

Liverpul se, uz meč više, poravnao sa Sitijem na prvom mestu, pa nas očekuje u najmanju ruku neizvesna trka za titulu.

Aston Vila je ušuškana na sredini tabele sa 43 boda, i ne može ni u Čempionšip, ni u Evropu.