Fudbaleri Sparte iz Praga savladali su ekipu Salcburga u prvom kolu Lige šampiona sa 3:0, a srpski reprezentativac Veljko Birmančević odigrao je svih 90 minuta za domaći tim.

Strelci za pobednički tim bili su Kan Kairinen u 2. minutu, Viktor Olatundži u 42. i Kazim Lači u 58. minutu.

Srpski napadač Petar Ratkov odigrao je 7. minuta tokom ovog meča, pošto je u 83. minutu zamenio Stefana Bajčetića.

Sparta će sledeći meč u Ligi šampiona igrati protiv Štutgarta na gostujućem terenu, dok Salcburg protiv Bresta na domaćem terenu traži svoje prve bodove.

Česi su već u drugom minutu poveli protiv Austrijanaca golom Kairinena i to je značajno uticalo na dalji tok meča.

Mnogo grešaka pravili su mladi fudbaleri Salcburga i nisu uspeli da stvore dobru šansu u prvom poluvremenu.

Sasvim solidan meč za domaćina odigrao je i Birmančević, mogao je da se upiše u strelce 15 minuta pre kraja, ali je promašio dobru šansu.

Sparta - Salcburg 3:0 (2:0)/ Bolonja - Šahtjor 0:0 (0:0)