liverpul lids natpis majice superliga

Fudbaleri Lids junajteda i Liverpula odigrali su nerešeno 1:1 u meču 32. kola engleske Premijer lige.

Liverpul još igra u tom takmičenju, dok se ne vidi šta će ispasti od odluke čelnika „redsa“ da budu među osnivačima evropske Superlige.

Aktuelni šampion Engleske svoju titulu ove godine neće odbraniti, a trenutno je i van zone koja ga vodi u bilo koje od postojećih evropskih takmičenja.

Lids je šanse „redsa“ da se uguraju među šest najboljih ekipa upropastio golom u finišu susreta, kada je postavljen konačan rezultat.

Liverpul je poveo u 31. minutu kada je Trent Aleksander-Arnold asistirao Sadiju Maneu, dok je Lids izjednačio u 87. minutu pogotkom Dijega Ljorentea na asistenciju Džeka Harisona.

Rezultat susreta pao je u senku poteza i provokacije kluba sa Eland Rouda koji je na svom stadionu jasno stavio do znanja protivniku šta misli o Superligi Evrope.

liverpul lids provokacija natpis majice

Tako su igrači Lidsa izašli na zagrevanje u majicama na kojima je spreda pisalo „Liga šampiona – zaradite je“, a koje su ostavljene i u delu svlačionice namenjenom gostima.

Na leđima je poruka glasila „fudbal je za navijače“, tako da su iz Lidsa dobro „natrljali“ nos Liverpulu zbog Superlige.

Ovaj potez je razljutio menadžera Liverpula Jirgena Klopa, iako je rekao da ne podržava Superligu, te da je njegov cilj Liga šampiona.

Inače, Liverpul posle ovog remija ima 53 boda na šestom mestu Premijer lige, pa nije za sada na terenu zaradio svoje mesto u Ligi šampiona. Lids je deseti na tabeli sa 46 bodova.