Utakmicama 3. kola u grupama E, G i H nastavljene su kvalifikacije za plasman na Svetsko prvenstvo koje će 2022. godine biti odigrano u Kataru.

U okviru grupe E odigrana su dva meča. Vels je sa 1:0 bio bolji od Češke golom Danijela Džejmsa na asistenciju Gareta Bejla devet minuta pre kraja meča. Inače, obe ekipe su susret završile sa po devet igrača u polju, pošto su na tuširanje ranije morali Patrik Sčik u Češkoj u 48. minutu i Konor Roberts iz Velsa nakon 77 minuta igre.

Remi ove dve selekcije iskoristila je Belgija koja je do nogu potukla Belorusiju. Po četiri gola u oba poluvremena za ubedljivih 8:0, uz dva gola Hansa Vanakena i Leandra Trosarda. Belgijanci su tako došli do druge pobede, i uz jedan remi imaju sedam bodova, pa su prvi na tabeli sa tri boda više od Češke koja je druga, Vels ima tri boda, koliko i Belorusija, a Estonija je poslednja sa dva poraza.

Crna Gora je protiv Norveške izgubila sa 1:0 golom Aleksandera Serlota nakon 35 minuta igre, lider grupe Turska odigrao je samo 3:3 protiv Letonije na svom terenu, iako su vodili 2:0, pa 3:1. Ipak, Letonci su uspeli da u drugom poluvremenu stignu do vrednog boda koji im ostavlja kakve-takve šanse da će ostati u igri za jedno od dva mesta i nakon prvog reprezativnog prozora.

Poraz Crne Gore i remi Turske iskoristila je Holandija, koja je nejakom Gibraltaru „spakovala“ sedam golova, od čega čak šest u drugom poluvremenu, a četiri u periodu od 55. do 64. minuta.

Sad čak tri reprezentacije imaju šest bodova – Norveška, Holandija i Crna Gora, dok Turci imaju jedan više. Letoncima ostaje teorija, mada imaju pet bodova manjka od ove tri selekcije, a Gibraltar zauzima poslednje mesto sa jednim datim golom uz 14 primljenih.

U grupi H Hrvatska je protiv Malte bila ubedljiva sa 3:0, dok su Kiprani i Slovaci napravili iznenađenje. Kipar je u terminu od 18 časova savladao Sloveniju sa 1:0, a Slovačka je odnela bodove protiv Rusije pobedom od 2:1.

Hrvati i Rusi dele prvo mesto sa po šest bodova, Slovačka ima pet, Kilar četiri, Slovenija tri, a Malta na poslednjem mestu jedan osvojen bod.