Oglas

profimedia-1059759056
Pascu Méndez / Alamy / Profimedia

Bivši as Zvezde u centru haosa u Izraelu: Napisao jednu reč i zabrinuo sve

28. feb. 2026. 13:25

Eskalacija sukoba između Izraela i Irana dovela je brojne sportiste u izuzetno tešku situaciju, a među onima koji su se oglasili je i bivši fudbaler Crvene zvezde Kings Kangva.

Oglas

Zambijac, koji trenutno nastupa za Hapoel Ber Ševu, izazvao je veliku pažnju i zabrinutost javnosti svojim kratkim odgovorom na društvenoj mreži X.

Na pitanje navijača da li je sve u redu, Kangva je odgovorio samo sa „Ne“, što jasno oslikava napetost u zemlji.

Uprava Hapoel Ber Ševe pokušava da zaštiti svoje strane igrače i već je razradila nekoliko planova za evakuaciju. Opcije uključuju odlazak na jug zemlje ili prelazak u Jordan, odakle bi fudbaleri mogli da nastave put ka svojim domovinama.

Takođe, klub je ponudio mogućnost privremenog smeštaja u Eilatu, gradu iz kojeg bi u slučaju potrebe mogli da napuste Izrael avionom. Prema poslednjim informacijama, trojica stranaca već su donela odluku da odmah napuste zemlju.

Sportska takmičenja su takođe pogođena ovim dešavanjima, pa je tako meč između Ber Ševe i Hapoel Petah Tikve, planiran za nedelju, odložen zbog bezbednosnih instrukcija nadležnih službi. Ovo je veliki udarac za ekipu koja je trenutno lider prvenstva sa četiri boda prednosti u odnosu na Beitar iz Jerusalima.

Kangva ove sezone igra odlično i na svom kontu ima osam golova i pet asistencija, ali je sport sada potpuno pao u drugi plan. Ostaje da se vidi kako će se bezbednosna situacija razvijati i da li će i sam Kangva krenuti stopama saigrača koji su već napustili Izrael.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare