Češki tim je izgubio nadu za prolaz dalje, rasterećen dolazi na noge Partizanu

Fudbaleri Kelna pobedili su Slovacko u gostima rezultatom 1:0 u odloženom meču petog kola grupne faze Lige konferencija.

Ovaj susret trebalo je najpre da se odigra u četvrtak uveče, ali magla to nije omogućavala.

Keln je tokom prvog poluvremena bio bolji rival, ali su oba tima imala tek po jednu stopostotnu šansu koja nije iskorišćena.

Početkom drugog dela, nemački tim je dobio penal, a odgovornost je preuzeo Florijan Kajnc. Njegov udarac je pročitan, a golmana Filip Ngujen izrastao je u heroja.

Slovacko je na tim krilima imao jednu veoma dobru priliku, ali je Milan Petrzela promašio iz izgledne situacije.

Kazna je stigla u 81. minutu, kada je Mihal Kohut iz Slovackog napravio grub start zbog kojeg je sudija odmah pokazao na belu tačku.

Ondrej Duda je ovoga puta uzeo loptu u svoje ruke, a penal je realizovao i svom timu doneo veoma važnu pobedu.

Oba tima su i u finišu utakmice propustila po jednu dobru šansu, ali promene rezultata nije bilo.

Slovacko je zbog ovog poraza ispao iz kombinacije za prolaz dalje, dok je Keln na trećem mestu sa sedam bodova, po jednim manje od Partizana i Nice.

U poslednjem kolu crno-beli na svom terenu igraju protiv Slovackog, dok će Keln pokušati da na svom terenu pobedi Nicu i osigura plasman dalje.