EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

"Pevci" su i dalje uključeni u borbu za titulu

Fudbaleri Totenhema pobedili su na gostujućem terenu Brajton sa 1:0, u utakmici 10. kola Premijer lige.

Jedini gol postigao je Hari Kejn glavom u 22. minutu, na centaršut Hjong Min Sona.

Brajton je do kraja prvog poluvremena imao još tri šanse, ali nije uspeo da zatrese mrežu.

U drugom delu, Kejn je imao odličnu šansu u 62. minutu, ali nije uspeo dodatno da se približi Erlingu Holanu na listi strelaca (trenutno je razlika sedam golova).

Totenhem je uspeo da postigne još jedan gol preko Sona, ali je on poništen zbog očiglednog ofsajda.

Najbolju šansu za izjednačenje imao je Dani Velbek u 78. minutu, ali je šutnuo pored desne stative.

Londonska ekipa ostvarila je šestu pobedu u prvenstvu i učvrstila se na trećem mestu na tabeli sa 20 bodova, tri manje od Mančester sitija, koji je lider.

Brajton je u poslednje dve utakmice bez pobede, a posle drugog poraza šesti je na tabeli sa 14 bodova.

Ranije tokom dana šampion Mančester siti pobedio je Sautempton sa 4:0, Bornmut je bio bolji od Lestera sa 2:1, Čelsi je pobedio Vulverhempton sa 3:0, a Njukasl je pobedio Brentford sa 5:1.