Fudbaleri Fenerbahčea izvukli su se iz neugodne situacije protiv švajcarskog Lugana u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Tim Dušana Tadića je od četvrtog minuta gubio golom Ajmana El Vafija posle asistencije Anta Grgića.

Edin Džeko je s penala izjednačio u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, da bi na startu drugog publika mogla da svedoči pravoj čaroliji.

Izveo ju je Dušan Tadić, doskorašnji kapiten i reprezentativac Srbije koji je u kontri Fenera odmah u 46. minutu dobio loptu u šesnaestercu Lugana.

Između njega i gola su bila bezmalo petorica igrača, Tadić je izveo jedan dribling, nije hteo da forsira i sačekao je da se Džeko ubaci iz drugog plana.

Džeko je za sobom vukao još dvojicu igrača, a Tadić mu je kroz pet čuvara poslao pas na pravo mesto, tako da bosansko-hercegovački internacionalac može samo da je iz prve smesti iza leđa golmana za 2:1 u prvom meču druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona.

BONUS VIDEO: Jang Bojs vs Sion, golovi