Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su u Dortmundu domaću Borusiju sa 3:2, u utakmici sedmog kola Bundeslige i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Bio je to „Klasiker“ koji je odigran na stadionu u Dortmundu, pripao je prvaku Nemačke, koji se tako posle svega nekoliko časova, vratio na čelo tabele.

Šampion Nemačke prvi je postigao gol na utakmici, u 27. minutu, ali je pogodak Roberta Levandovskog, posle upotrebe VAR tehnologije, poništen zbog ofsajda.

Potom je Bajern imao peh, tačnije reprezentativac Džošua Kimih, koji je u 35. minutu zbog povrede kolena morao da napusti teren.

Borusija Dortmund je povela 45. minutu golom Marka Rojsa, a izjednačio je David Alaba u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Bajern je poveo u 48. minutu golom Levandovskog, što je bio njegov 11. gol u ligi, a prednost je udvostručio Liroj Sane u 80. minutu.

Konačan rezultat postavio je Erlin Holan pogotkom u 83. minutu.

Posle šeste pobede u prvenstvu Bajern je prvi na tabeli sa 18 bodova, ispred Lajpciga koji ima 16 i Borusije iz Dortmunda sa 15 bodova.