Oglas

Djordje Petrovic, Bornmut pobedio Everton u Premijer ligi
Peter Byrne, PA Images / Alamy / Profimedia / Peter Byrne, PA Images / Alamy / Profimedia

Đorđe Petrović se radovao preokretu, Totenhem sve bliži zoni ispadanja, Čelsi ispustio dva gola prednosti

10. feb. 2026. 23:56

U utorak uveče odigrana su četiri meča 26. kola engleske Premijer lige, a dva pobede su ostvarili gosti uz dva remija.

Oglas

Izveštaj sa utakmice Vest Hem - Mančester junajted pronađite u posebnom tekstu na našem sajtu, a mi van u ovom donosimo dešavanja sa ostalih duela.

Fudbaleri Čelsija odigrali su na svom terenu u Londonu nerešeno protiv Lidsa - 2:2, te prekinuli svoj niz od četiri uzastopna trijumfa u engleskom prvenstvu.

Prednost Čelsiju doneo je Žoao Pedro golom u 24. minutu, a vođstvo je uvećao Kol Palmer pogotkom iz penala u 58. minutu. Vođstvo Čelsija smanjio je Lukas Nmeča golom iz penala u 67. minutu, a izjednačenje Lidsu doneo je Noa Okafor pogotkom u 73. minutu.

Napadali su "plavci" do kraja, želeli su da vrate prednost i dođu do pobede, a u nadoknadi je Palmer promašio prazan gol sa svega nekoliko metara.

Čelsi je sada četvrti na tabeli sa 44 boda, dok Lids zauzima 15. mesto sa 30 bodova. U narednom kolu Čelsi će u Londonu dočekati Barnli, dok će Lids igrati na gostujućem terenu u Birmingemu protiv Aston Vile.

Bornmut je na gostujućem terenu u Liverpulu pobedio Everton sa 1:2 i to nakon preokreta.

Prednost Evertonu doneo je Iliman Endiaje golom iz penala u 42. minutu, a izjednačenje gostima Rajan u 61. minutu. Inače, Rajan je skrivio penal, ali se iskupio u drugom delu. Pobedonosan gol za Bornmut postigao je Amin Adli nakon gužve u šesnaestercu Evertona u 64. minutu.

Everton je od 69. minuta igrao sa igračem manje, pošto je tad direktan crveni karton dobio Džejk O'Brajen.

Srpski golman Đorđe Petrović odigrao je celu utakmicu za Bornmut, dok njegov sunarodnik i klupski saigrač Veljko Milosavljević nije ulazio u igru - presedeo je na klupi.

Oba kluba imaju po 37 bodova - Everton je osmi na tabeli, dok je Bornmut deveti. Everton će u narednom kolu u Liverpulu dočekati Mančester junajted, dok će Bornmut igrati na gostujućem terenu u Londonu protiv Vest Hema, koji se bori za opstanak.

Njukasl je u Londonu pobedio Totenhem sa 1:2 i prekinuo svoj niz od tri uzastopna poraza u Premijer ligi.

Prednost Njukaslu doneo je Malik Čau golom u petom minutu nadoknade prvog poluvremena nakon gužve u kaznenom prostoru i odbitka. Izjednačenje Totenhemu doneo je Arči Grej nakon prekida u 64. minutu. Pobednički gol za Njukasl postigao je Džejkob Remzi u 68. minutu.

Inače, gol koji je postigao vezista Njukasla Džo Vilok u 44. minutu poništen je zbog ofsajda nakon gledanja snimka putem VAR tehnologije.

Njukasl, koji je sada prekinuo i svoj niz od četiri uzastopne utakmice bez pobede u Premijer ligi, zauzima 10. mesto na tabeli sa 36 bodova, dok se Totenhem, nakon svog osmog vezanog meča bez trijumfa u engleskom prvenstvu, nalazi na 16. poziciji sa 29 bodova.

U narednom kolu Njukasl će igrati na gostujućem terenu protiv Mančester sitija, dok će Totenhem u Londonu dočekati gradskog rivala, ekipu Arsenala.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare