Fudbaleri Bajerna su se oporavili nakon šoka u Kupu Nemačke i savladali Frajburg sa 2:1 (1:0) u 16. kolu Bundeslige.

Izabranici Hansija Flika su u sredu uveče porazom od Kila nakon penala završili takmičenje u Kupu, ali je ekipa uspela da se podigne nakon dva vezana poraza u svim takmičenjima.

Bavarci deluju i dalje umorno od duge prethodne sezone, ali su uspeli uz dosta problema da savladaju Frajburg. Bajern je imao čak 26 šuteva (devet u okvir gola), ali su samo dva završila iza leđa golmana Milera.

Robert Levandovski je postigao prvi pogodak u 7. minutu, a rezultat je poravnao Petersen u 62. minutu. Kada su svi pomislili da bi Bajern mogao da se oklizne i treći put u nizu, Tomas Miler je nakon asistencije, sada upisao i pogodak u 74. minutu.

To je bilo dovoljno da Bajern ostane na vrhu Bundeslige sa 36 bodova, dok je Frajburg trenutno osmi tim sa 23.