Partizan vs Asvel Foto:Starsport

Pobeda crno-belih

Košarkaši Partizana savladali su Asvel u utakmici 18. kola Evrolige rezultatom 90:77.

Crno-beli su meč otvorili vođstvom od 5:1, potom su otišli na 15:8, a poenima Kevina Pantera na semaforu je stajalo 18:10.

Tim pogotkom kapiten crno-belih je ujedno postao i prvi dvocifreni košarkaš na meču, ubacivši isti broj poena kao i gosti, dok je prva deonica rešena rezultatom 23:17 zahvaljujući Tristanu Vukčeviću, koji je pogodio trojku uz faul u momentu kada je Asvel uspeo da dođe do napada za preokret. Taj potez bio je najava onoga što je viđeno u nastavku meča.

Već početkom druge četvrtine Partizan je prebacio prednost od deset poena (28:17), a od 31:23 crno-beli su vezali sedam poena i došli do 38:23, čime su praktično napravili veliki korak ka trijumfu.

U tim trenucima odličan je bio Ognjen Jaramaz koji je prvo pogodio trojku, potom i za dva, pa su crno-beli imali u jednom trenutku 47:27 u drugoj četvrtini, dok je u trećoj bilo i ogromnih 64:33.

No, umesto da rutinski privedu meč kraju, izabranici Željka Obradovića su u potpunosti stali.

Gosti su prvo uspeli da smanje na 69:45, a potom u završnih deset minuta i da propisno zabrinu navijače Partizana.

Zablistao je Majk Skot koji je od svoja 24 poena čak 18 ubacio u poslednjoj deonici, pa je Asvel u jednom trenutku imao napad i za prilazak na jednocifren minus, ali su Danilo Anđušić i Frenk Kaminski uspeli da odbiju nalet rivala.

Crno-beli su stigli 10. pobede u sezoni i meč protiv Crvene zvezde u narednom kolu dočekuju kao osmoplasirani, dok je Asvel zakcuan za dno tabele sa dve pobede i 16 poraza.

Partizan – Asvel 90:77 (23:17, 27:14, 19:14, 21:32)

Dvorana: Beogradska arena; Sudije: Migel Anhel Perez, Joanis Fufis, Gitis Vilijus

Partizan: Smit 4, Vukčević 7, Koprivica 2, Panter 22, Smailagić 3, Jaramaz 11, Naneli 3, Anđušić 15, Doužer 2, Ponitka 4, Kaminski 8, Kaboklo 9

Asvel: Skot 24, Li 8. Kaudi 6, Lovernj 6, Luvavu 9, Dalo, Džekson 11, Egbunu, Fal 3, Lajti 10, Endiaje, Jakov