Oglas

Sara Ramirez
Foto: Supplied by LMK / Landmark / Profimedia
Foto: Supplied by LMK / Landmark / Profimedia

Nebinarna Če Dijaz iz nastavka "Seksa i grada" o svojoj seksualnosti

10. jan. 2022. 15:05

Nebinarna glumica Sara Ramirez nova je zvezda "Seksa i grada" koja je u novom intervjuu za "Gloriju" otkrila zašto se najviše zbližila s kolegicom Sintijom Nikson, te kako je njena porodica reagovala kad im je priznala da je kvir i da je i sama, baš kao i njen lik, rodno neutralna.

Oglas

"Nisam mogla ni da sanjam da ću ulogu u nastavku “Seksa i grada” dobiti tako lako i bez stresa. Autor serijala Majkl Patrik King pozvao me na Zoom razgovor i jednostavno mi je ponudio ulogu. Bez audicije, bez probe, samo je rekao da me želi. Posebna je to uloga za mene", rekla je Ramirez koja u nastavku kultne serije tumači nebinarnu, odnosno, rodno neutralnu voditeljku Če Dijaz, inače šeficu Keri Bredšo i potencijalnu ljubavnicu Mirande Hobs.Rođena Meksikanka, koja se kao osmogodišnjakinja s majkom preselila u Kaliforniju, od ranih dana pokazivala je ogroman glumački talent. Uostalom, diplomirala je na poznatoj umetničkoj školi "Julliard", a nakon niza hvaljenih pozorišnih uloga, među kojima se izdvajala ona u hit mjuziklu “Spamalot”, svetsku slavu stekla je glumeći u televizijskom serijalu “Uvod u anatomiju”.Kao doktorka Tors privukla je pažnju i kao prva biseksualka, a njena popularnost bila je tolika da je nakon 11 sezona postala najdugovečniji LGBTQ+ lik u jednoj američkoj seriji. Fluidna seksualnost bitna je Sari i u privatnom životu. Iako je od 2012. do sredine prošle godine bila u braku s biznismenom Rajanom Deboltom, nije skrivala da je kvir biseksualna osoba te je svoju slavu neretko koristila kako bi se borila za ljudska prava članova LGBTQ+ zajednice.Zato i ne čudi što je autor Majkl Patrik King za serijal “I tek tako...”, koji se prikazuje na HBO GO, upravo nju odabrao za ulogu Če Dijaz, prve nebinarne osobe u svetu “Seksa i grada”."Uloga je posebna zato što tačno odražava moj današnji život. Ja sam takođe nebinarna osoba koja koristi zamenicu "oni." Takođe sam neko ko se identifikuje kao biseksualna i kvir osoba, a ujedno sam i Meksikanka, Irkinja i Amerikanka, baš kao i Če Dijaz. Značajna je to uloga za mene. Znamo da je vidljivost izuzetno važna. Može da podstakne razgovore koji pre nisu postojali, a može i da inspiriše ljude ne samo da prihvate drugačije osobe već i  da pruži oslobađanje onima koji se osećaju drugačije - da prihvate ono što zaista jesu. Zato je toliko posebno što se u “I tek tako...” pojavljuje lik koji podseća gledaoce da nebinarne i trans osobe postoje", rekla je ona za pomenuti magazin.

1641823437-profimedia-0647083659-scaled.jpg
Foto: Dave Allocca/Starpix / Shutterstock Editorial / Profimedia | Foto: Dave Allocca/Starpix / Shutterstock Editorial / Profimedia

Kaže da ovo nije prvi LGBTQ+ lik koji tumači."Kad ste glumac, morate brzo da razvijete otpornost kako biste izdržali razne komentare. Ne samo o liku koji glumite već i o sebi. Ovo mi nije prvi takav izazov. Već neko vreme glumim kvir likove. Uostalom doktorka Tors, koju igram u “Uvodu u anatomiju”, najdugovečniji je kvir lik u istoriji televizije. Davno sam naučila da kad ljudi imaju uplašene reakcije, to ne govori toliko o meni i mojem liku koliko o njima samima", rekla je ona.BONUS VIDEO: I tek tako... Seks i grad: Šta nam smeta?

Oglas

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=itektakoseksigradtanamsmeta-novas-worldwide&stream=hp3500&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="2837420"]Pratite portal Nova.rs i na društvenim mrežama InstagramFejsbuk i Tviter.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare