Oglas

Croatia, Zagreb, 050725. A historic concert by Marko Perkovic Thompson at the Hipodrom, attended by almost half a millio
Foto:Damir Krajac / imago stock&people / Profimedia
Foto:Damir Krajac / imago stock&people / Profimedia

Tompson godinama bio u braku sa pevačicom koju Srbi obožavaju: Razvod nazvala "najlepšim božićnim poklonom"

06. jul. 2025. 14:43
>
06. jul. 2025. 14:34

Kontroverzni hrvatski pevač sredinom devedesetih oženio se poznatom koleginicom, koja je tada tek započinjala karijeru.

Oglas

Marko Perković Tompson karijeru i popularnost stekao je na pesmama sa nacionalističkom notom, a koje često slave pogrom Srba u Hrvatskoj, a sinoć je održao veliki koncert na zagrebačkom Hipodromu.

Mnogi ne znaju da je on bio u braku sa pevačicom koju domaća publika veoma voli. Reč je o Danijeli Martinović, koja je te 1995. kada su se venčali, pevala u grupi "Magazin".

U međuvremenu ona je započela solo karijeru, a zvanično su se razveli početkom dvehiljaditih kada su zatražili i crkveni razvod braka.

1636101959-PXL_021019_26276850-1024x683.jpg
Danijela Martinović Foto:Emica Elvedji/PIXSELL | Danijela Martinović Foto:Emica Elvedji/PIXSELL

Nisu otkrili tačan razlog, ali nisu krili ni radost.

"Ovo mi je najlepši božićni poklon. Naime, nekoliko dana uoči Božića dobila sam crkveno razrešenje braka s Markom Perkovićem Tompsonom, pa ću jednog dana svečano 'da' ponovo moći reći pred Bogom", istakla je pevačica.

Ona je tada objasnila kako je izgledao crkveni razvod, a ubrzo je započela vezu sa Petrom Grašom sa kojim je provela više od dve decenije.

"Marko i ja došli smo sa svojim svedocima, koji su svedočili u korist, odnosno na štetu mene kao žene. Ispostavilo se da svog supruga nisam tukla, da nije istina da svesno nisam želela decu, kao i da nisam imala nikakvu tešku bolest koju sam zatajila pri stupanju u brak", objasnila je Danijela.

profimedia-0254869877-1024x664.jpg
Foto: Niksa Stipanicev/CROPIX / Sipa Press / Profimedia | Foto: Niksa Stipanicev/CROPIX / Sipa Press / Profimedia

Vlasnica hitova "Pleši sa mnom", "Neka mi ne svane" i "Da je slađe zaspati", jednom prilikom je priznala da se ne kaje zbog ovog braka jer je iz njega mnogo naučila.

"Naučila sam puno. Mislim da sve u našem životu dođe i dogodi se zato što moramo neke stvari proći. Nakon takvog sam zrelija, hrabrija definitivno, i dalje svesna da sve ono što je trebalo biti je bilo. I da smo oboje izvukli najbolje od toga i krenuli u svoje živote. I da me pitate bili nešto menjala, ne bih, jer svako iskustvo donosi spoznaje", objasnila je svojevremeno pevačica.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare