Oglas

After the meeting with the leaders of the ruling coalition, the President of the Republic of Serbia, Aleksandar Vucic, addressed the citizens of Serbia from the building of the General Secretariat of the President of the Republic.
Suzana Vasiljević Foto:Antonio Ahel/ATAImages
Suzana Vasiljević Foto:Antonio Ahel/ATAImages

Licemerje Suzane Vasiljević: Vučićeva savetnica brine za bake i deke, s torbicom od 4.000 evra preko ramena

06. avg. 2025. 07:03

Savetnica za medije predsednika Srbije Aleksandra Vučića, Suzana Vasiljević, za potrebe javnog mnjenja glumi skromnost i poručuje da građane koji protestuju u Srbiji više boli to što neće moći da letuju na Maldivima, nego to što bake ne mogu da kupe parizer. Ironija leži u tome, da dok Vasiljević izražava zabrinutost za građane Srbije, nosi torbe koje vrede nekoliko hiljada evra…

Oglas

Suzana Vasiljević je gostovala na televiziji K1 nakon što su zborovi građana Beograda prošetali i njenom ulicom. Govoreći o njima, Vučićeva savetnica je izjavila da ljude koji protestuju u Srbiji ne zanima što bake i deke ne mogu da kupe parizer, zelenu salatu ili paradajz, već ih samo interesuje kada će ići na Maldive.

“Prijateljica moje sestre kaže “Uh, hoće li ovo jednom stati? Evo, nemamo novca ove godine da idemo na Maldive”. Pritom je podržala blokadu od samog početka. Znači to je problem. Nama smešan, ali njima je krucijalan. Znači tebe ne zanima da li će baka sutra imati da kupi parizer, zelenu salatu ili paradajz. Ili deka, ili neka radnica u fabrici. Tebe zanima da li ćeš imati novca da odeš na Maldive. Tako da će ove što nemaju toliko novca, koliko oni imaju, da dovedu do prosjačkog štapa”, rekla je Vasiljević.







Podsetimo, Suzana Vasiljević je često u žiži interesovanja, ali ne zbog svoje karijere, već zbog svojih odevnih komada koje “šeta”, naročito skupocenih torba.

Njena kolekcija dizajnerskih torbi dostiže vrtoglave cene, pa je tako jedna od njih Louis Vuitton torba koja košta 3.844 evra. Tu je i jedan „jeftiniji“ komad – Acne Studios torba, čija cena je 700 funti. Ali je zato veliki Louis Vuitton ceger koji košta 4.000 evra nosila u zvaničnoj poseti Atini. Svojevremeno je uslikana sa još jednom skupocenom tašnom – onom s potpisom Chanel koja vredi 4.000 evra. Pretpostavlja se da ovo nisu jedini skupoceni komadi koje Vasiljević ima u svom ormaru.

1694775053-Suzana_Vasiljevic_-1200x800-1-1024x683.jpg
Suzana Vasiljević tašne | Suzana Vasiljević tašne

Pretragom sajta Agencije za sprečavanje korupcije, može se videti da Vasiljević mesečno zarađuje 143 hiljade dinara, kao zaposlena u Generalnom sekretarijatu predsednika Republike. Članstvo u Nadzornom odboru Er Srbije i Upravnom odboru Beogradske filharmonije joj se ne plaća. Vasiljević ima i jednosoban stan od 64 metra kvadratna, kuću od 56 kvadrata i 15 ari placa. Prijavila je i depozite u bankama u zemlji i inostranstvu i automobil marke “volvo”.

Kada se sve sabere, nikako nije jasno kako Vasiljević može da priušti sebi toliki broj skupih aksesoara u vrednosti od nekoliko hiljada evra, po torbi.

Nakon što su Vasiljević i dve koleginice uslikane u vrtoglavo skupom autfitu, dok je Aleksandar Vučić pregovarao o Kosovu s Aljbinom Kurtijem, predsednik Srbije je to pokušao da objasni sledećim rečima:

1694782812-d0er24yk-copy-746x1024.jpg
Foto: Instagram/daughter.of.the.desert | Foto: Instagram/daughter.of.the.desert

“Od muke su pozelenili jer Srbija nije proglašena krivom, već je Priština proglašena, pa su napadali i mene i moje savetnike. Neću da se bavim njihovim automobilom, računima (protivnika) jer ja nemam nijedan račun van zemlje. Vozim škoda oktaviju. Kada vidite da gubite, kada ljudi prepoznaju nečiji rad i trud, onda idete na lično. Tanja Jović je moja savetnica, radila na TV Vojvodini, ja sam je zamolio da mi pomogne u vođenju spoljnopolitičkih poslova, već osam godina je moj savetnik. Dobra, posvećena žena, o kojoj nikada niko nije ružno govorio. Živela je sa imućnim čovekom koji je umro, živi u stanu u bloku, sa malo kredita iz 1997. godine. Rekli su da torbica košta 3.000, 1.000 a košta 185 evra u Srbiji. Hoću da narod bude siguran u poštenje svog predsednika, njima sam odgovoran”, rekao je Vučić, a zatim govoreći o Suzani Vasiljević dodao:

1694978028-vucic-tvit01-1024x573.jpg
Aleksandar Vučić u emisiji Hit Tvit na televiziji Pink Foto:Screenshot/TV Pink | Aleksandar Vučić u emisiji Hit Tvit na televiziji Pink Foto:Screenshot/TV Pink

“Ona izaziva razne reakcije, nije lako sa njom raditi, ali je izuzetno marljiva i energična. 15 godina je radila u BBC. 2000 je kupila kabriolet i te slike postoje, ne krije ih. Zarađivala, udata za stranog državljanina, živi u stanu od 60 kvadrata, i vozi automobil od 5.000 evra. Ona voli da se oblači, da ima takav stil. Bila je savetnica Dačića, pa Koštunice. To je tašna mnogo skuplja od ove o kojoj sada govore. Ona ima pristojnu platu, nastaviće da nosi, jer tako voli. Ja neću da se bavim cipelama, torbama i glupostima žena i supruga mojih političkih protivnika... Napali su dobre profesionalce koji su potrebni ovoj zemlji da bi naudili meni. Sve su mogli da pitaju, ali kad se češkaju za sat, da košta 500.000 evra, sram vas bilo”.

Istina je da se ni predsednik Srbije ne oblači u skladu sa svojim zvaničnim primanjima. On je takođe poznat po širokom asortimanu luksuznih odela i cipela, pa čak i kada je u “opuštenoj” varijanti.

Uprkos tome što Vučić želi da se predstavi kao najskromniji predsednik države na svetu, javnost godinama spekuliše o njegovoj skupocenoj garderobi, čiju cenu svojom predsedničkom platom koja iznosi 240.479 dinara, nikako ne može da pokrije.

Loro Piana jakna od 5.200 evra, Cesare Antolini sako od 5.400 dolara, Zegna patike od 60.000 dinara, cipele od 1.800 evra… su samo neki od komada koje predsednik Srbije nosi na sebi.

1674649201-shutterstock_478736893aaaa-1024x576.jpg
Foto:EPA-EFE/ANDREJ CUKIC/Shutterstock/Instagram/buducnostsrbijeav | Foto:EPA-EFE/ANDREJ CUKIC/Shutterstock/Instagram/buducnostsrbijeav

On je često bio uslikan u skupocenim odevnim komadima, te da je jedan od luksuznih komada, prsluk brenda Evently iz Milana, koji je nosio u novembru prošle godine obilazeći gradilište EXPO, vredan više od 700 evra.

1731927116-collage-vicuc-prsluk-2-1024x576.jpg
Foto:printscreen/Instagram/buducnostsrbijeav; goxip.com | Foto:printscreen/Instagram/buducnostsrbijeav; goxip.com

Takođe, u januaru 2023. na konferenciji za medije, predsednik se pojavio u cipelama vrednim 1.860 evra, kako saznaju korisnici društvenih mreža.

1674559931-vucic-cipele-copy-1024x576.jpg
Foto: Printscreen | Foto: Printscreen
Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare