Oglas

Subotica,,Serbia,,July,25,,2023:,Art,Nouveau,Town,Hall,In
Subotica Foto:Shutterstock/trabantos
Subotica Foto:Shutterstock/trabantos

U Hrvatskom domu emitovan prvi podkast iz studija Matica, DSHV kritikuje projekat

autor:
29. avg. 2025. 18:06

U prostorijama Hrvatskog doma Matica u Subotici sinoć je emitovan prvi podkast iz nedavno otvorenog televizijskog studija koji je finansiran iz programa prekogranične saradnje hrvatskog Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Evropske unije.

Oglas

Studio je otvoren krajem decembra 2024. godine a prekogranični partner bila je Plava vinkovačka televizija.

Projekat je sprovela novinsko-izdavačka ustanova Hrvatska riječ iz Subotice, čiji je osnivač Hrvatsko nacionalno vijeće (HNV) u Srbiji.

Emisije su pokrenute zbog negovanja i očuvanja hrvatskog identiteta i kulture, a glavni cilj je jačanje medijske vidljivosti hrvatske zajednice u Srbiji i Hrvatskoj, te kreiranje sadržaja kojim će se informisati, edukovati i povezivati članove zajednice s obe strane granice.

Projekat je koštao 134.406 evra od kojih je Hrvatska riječ dobila 116.340 evra.

Međutim, projekt je već na početku izazvao niz kritika koje je uputio Demokratski savez vojvođanskih Hrvata, čiji je predsednik Tomislav Žigmanov.

DSHV je u saopštenju objavljenom na svom Fejsbuk nalogu ocenio da postoje nedoslednosti u idejnom konceptu, te da je nejasno radi li se o televizijskom ili digitalnom medijskom projektu.

Posebno je kritikovano što je za projekat utrošeno više od 200.000 evra.

Verbalni sukobi i nesuglasice između Hrvatskog nacionalnog veća i predsednika DSHV-a Tomislava Žigmanova odvijaju se u medijima i na društvenim mrežama mesecima unazad.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare