Oglas

1736419329-1736417072-IMG_4341-scaled gg
Foto:N1; L.L./ATAImages
Foto:N1; L.L./ATAImages

Roditelji Jovine gimnazije uputili molbu Dejanu Vuku Stankoviću: "Pod hitno rešite haos koji je napravio direktor"

autor:
01. okt. 2025. 11:39

Roditelji učenika Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" u Novom Sadu zamolili su danas ministra prosvete Srbije Dejana Vuka Stankovića da hitno reši probleme koje je prouzrokovao direktor te škole Radivoje P. Stojković i time blokirao celokupni obrazovni proces u toj ustanovi koja je rasadnik talentovanih učenika.

Oglas

U saopštenju roditelja Jovine gimnazije navedeno je da je Stojković nastavio maltretiranje profesora koji predaju u toj školi od nacionalnog značaja, jer rasporedom časova, koji je na snazi treću uzastopnu nedelju, veliki broj profesora mora da bude na poslu i više od osam sati dnevno.

Neki od profesora gotovo ceo dan provode u jednoj, dve ili čak u sve tri škole u koje je direktor, bez jasnog obrazloženja, rasejao čuvenu Jovinu gimnaziju, ukazali su roditelji.

Veliki broj pauza, svaka od najmanje 55 minuta, koje imaju profesori između časova, ostavlja ih na poslu čak i po više od 11 sati dnevno, a to posledično utiče i na kvalitet nastave, naveli su roditelji.

1734338848-jovina-foto-nova-1-1024x576.jpg
Jovina gimnazija u Novom Sadu blokada direktor kleči i moli se Foto:Nova.rs | Jovina gimnazija u Novom Sadu blokada direktor kleči i moli se Foto:Nova.rs

Roditelji učenika Jovine gimnazije navode primer profesorke koja je bila članica prethodnog, regularno izabranog Školskog odbora, koji nije bio po volji direktora Stojkovića, ima čak deset pauza, profesorka matematike ima 13 pauza, a profesor fizike neverovatnih 18 pauza nedeljno.

Kako je direktor odgovoran za funkcionisanje škole, ovo se može shvatiti kao njegova osveta ili kao nesposobnost da rukovodi ovom prestižnom gimnazijom, zaključili su roditelji.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare