Oglas

Students of the Faculty of Dramatic Arts have officially announced that they will pay tribute to the victims in Novi Sad on Friday, November 29, and on this occasion, traffic on the Boulevard of Arts will be stopped for fifteen minutes, from 11:52 to 12:0
FDU Zastani Srbijo Foto:Antonio Ahel/ATAImages
FDU Zastani Srbijo Foto:Antonio Ahel/ATAImages

"Naše pravo je da se naši zahtevi čuju": Studenti FDU najavili protest ispred RTS

12. dec. 2024. 08:53

Na Plenumima mnogih beogradskih fakulteta, pa tako i Fakulteta dramskih umetnosti, izglasano je da će se studenti okupiti ispred zgrade Radio Televizije Srbije u Takovskoj 10, 12. decembra 2024. godine. Studenti se okupljaju samoorganizovano i nezavisno od svih političkih stranaka, ujedinjeni samo svojim još uvek neispunjenim zahtevima.

Oglas

Studenti Fakulteta dramskih umetnosti saopštili su da je ovaj skup nastavak blokada koje traju nedeljama na fakultetima širom zemlje, a koje su nastale kao odgovor na nasilje i ugrožavanje prava studenata.

"Uprkos masovnosti tog pokreta, on ne dobija odgovarajuću pokrivenost u medijima javnog servisa. Naše pravo je da se naši zahtevi čuju", navode studenti.

1732873722-FOTO_4_2589_b-1024x768.jpg
Studenti Fakulteta dramskih umetnosti zvaničnim saopštenjem obavetili su javnost da će udanas, 29. novembra odati počast nastradalima u Novom Sadu Foto: FoNet/FDU | Studenti Fakulteta dramskih umetnosti zvaničnim saopštenjem obavetili su javnost da će udanas, 29. novembra odati počast nastradalima u Novom Sadu Foto: FoNet/FDU

Prema članu 3 Zakona o javnim medijskim servisima, javni medijski servis obavezan je da celovito, objektivno i pravovremeno izveštava, što u slučaju nasilja ispred zgrade FDU-a, podrazumeva i pominjanje činjenice da je jedan od napadača na studente javni funkcioner Opštine Novi Beograd, navode.

"Pomenuti napadač je 10. decembra ostavljen na toj javnoj funkciji, nakon glasanja o njegovom razrešenju. Pošto naši zahtevi time nisu ispunjeni, niti su još uvek pronašli svoje zasluženo mesto u RTS-ovom izveštavanju, od kojeg, ponavljamo, očekujemo da bude celovito, objektivno i pravovremeno, mi najavljujemo zauzimanje fizičkog prostora ispred sedišta javnog servisa", navode studenti i dodaju:

"Kome pripada javni servis ako ne nama, narodu? Čiji glas bi trebalo tamo da se čuje, ako ne naš, glas naroda? Ovim putem, pozivamo RTS da postupa u skladu sa zakonom, kako bi se svačiji glas čuo", saopštili su studenti uz poruku - Nema stajanja, svi u blokade!

Bonus video: Opozicija blokira zgradu policije







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare