Oglas

PROBUDI SE 21.07.2020. Pomor ribe, riba, mrtva riba, mrtve ribe, ilustracija Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Masovni pomor ribe u Drini: "Nadležni da utvrde adresu trovača"

autor:
22. okt. 2022. 22:52

Nevladina organizacija Podrinjski antikorupcijski tim saopštila je danas da se u reci Drini već treći dan odvija masovni pomor ribe i zatražila od nadležnih organa da obave hitan nadzor i utvrde uzrok trovanja i tačnu adresu trovača.

Oglas

Kako je istaknuto, već treći dan ribolovci sa Drine javljaju i šalju slike masovnog pomora ribe, nezabeleženog na toj reci u poslednjih 20 godina, a prateći tragove i pojave ribe na površini, sumnja se na zagađivače iz Republike Srpske.S obzirom da je zabeležena masovna pojava uginuća mrene - riblje vrste koja se kreće po dnu, vrlo otporne na razna zagađenja, ali vrlo osetljive na pojavu zakišeljene vode, ta organizacija pretpostavlja da se radi o ispuštanju teške lužine koja se kreće po rečnom dnu i ubija i ugrožava matične primerke ribe koje bi trebalo da obezbede reprodukciju.

Zbog toga Podrinjski antikorupcijski tim pita nadležne da li su tom havarijom ugrožena i vodoizvorišta koja se nalaze uz samu reku Drinu, poput onog u Banji Koviljači, i da zato čeka odgovore i hitne reakcije.

***BONUS VIDEO: Eko katastrofa na Tisi kod Zrenjanina: Uginulo nekoliko tona autohtonih vrsta ribe, štuke, šarana, smuđa

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=pomorribeustarojtisigp-novas-worldwide&stream=hp3500&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="3779456"]

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare