Oglas

Beograd 19. februar. 2020. - Autobusi GSP-a. FOTO FILIP KRAINCANIC / NOVA S
Foto: Filip Krainčanić/Nova.rs
Foto: Filip Krainčanić/Nova.rs

GSP se zadužuje 324 miliona evra za nove autobuse

13. sep. 2023. 10:14

Javno komunalno preduzeće GSP „Beograd“ planira da se zaduži 38 milijardi dinara (oko 324 miliona evra) kod poslovnih banaka radi investicionih ulaganja, konkretno за kupovinu novih vozila za prevoz putnika.

Oglas

S obzirom da se radi o kreditnom zaduženju veće vrednosti, GSP za to mora da dobije saglasnost Grada Beograda koji je osnivač tog preduzeća.Pred Skupštinom grada Beograda danas, 13. septembra, naći se Predlog rešenja o davanju saglasnosti na odluku o dugoročnom finansijskom zaduženju GSP-a, piše Nova ekonomija.

1691833908-Tan2023-08-0815425376_9-1024x684.jpg
Gradski prevoz Foto:TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ | Gradski prevoz Foto:TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ

Naime, kako piše u predlogu rešenja koje će se danas naći pred gradskim odbornicima, planirana vrednost nabavke koja će biti finansirana iz tog zaduženja je oko 38 milijardi dinara i ona je 30 odsto veća od knjigovodstvene vrednosti preduzeća (koja u poslednjem bilansu stanja iznosi 27,4 milijardi dinara), pa je zbog toga neophodna saglasnost grada da bi se realizovalo to zaduženje.U programu poslovanja GSP-a za 2023. piše da su je planirana javna nabavka kupovine novih vozila za prevoz putnika i da inicijativu za tu kupovinu, pokreće Grad Beograd  u cilju zanavljanja voznog parka.Poslovni prihodi GSP-a u 2022. godini iznosili su 16,9 milijardi dinara, dok su rashodi tog preduzeća iznosili 21,7 milijardi dinara.Poslovni gubitak GSP-a tako je iznosio 4,7  milijardi dinara u 2022. godini i bio je za oko 3,2 milijarde dinara veći nego 2021. godine, vidi se iz finansijskih izveštaja tog preduzeća.BONUS VIDEO Šapić zadovoljan prevozom u Beogradu

Oglas







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare