Bojan Zdelar

Srpski kajakaš Bojan Zdelar rekao je da je zadovoljan prvom trkom na Olimpijskim igrama u Tokiju i plasmanom u polufinale.

Zdelar je osvojio drugo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi i direktno se plasirao u polufinale jednoseda na 1.000 metara.

„Zadovoljan sam prvom trkom na Olimpijskim igrama. Glavni cilj je bio da budem među prva dva takmičara u kvalifikacionoj trci, što sam i uspeo da uradim i time sam preskočio četvrtfinale. Na polovini trke sam osetio da Norvežanin posustaje, te sam i ja smanjio ritam, kako bih sačuvao snagu za naredne trke“, rekao je Zdelar, preneo je Kajakaški savez.

Polufinale K1-1000 metara na programu je u utorak od 3.00.

Kajakašica Milica Novaković mesto u polufinalu jednoseda na 200 metara izborila je kroz četvrtfinale, u kome je zauzela drugo mesto.

Ona je morala da učestvuje u četvrtfinalu, pošto je u kvalifikacijama posle foto finiša zauzela treće mesto sa 39 hiljaditih delova sekunde zaostatka za drugoplasiranom Ruskinjom Svetlanom Černigovskajom.

Polufinale K1-200 metara u ženskoj konkurenciji na programu je u utorak od 2.37.