Novak Djokovic i Aleksandar Vucic
Novak Đoković i Aleksandar Vučić Foto:Filip Krainčanić/Nova.rs

Da li se sećate momenta kada predsednik Srbije nije hteo da izgovori ime Novaka Đokovića? Za one koji se još uvek pitaju zbog čega je to uradio, sada vam je sigurno jasno.

Predsednik Srbije početkom aprila ove godine pročitao je pismo jednog mladića koji je pokušao da objasni zbog čega voli Srbiju.

Ipak, taj mladić tada nije ni slutio da će Aleksandar Vučić promeniti tekst njegove poruke.

PROČITAJTE JOŠ

I, baš je ime Novaka Đokovića, simbola srpskog i svetskog sporta, promenio u ime Nikole Jokića, još jedne legende srpskog sporta.

„Dobar dan, da se predstavim. Ja sam Pavle Jović, imam osam godina i imam mlađu sestru Lanu. Volim vas i gledam vas na TV-u. Živim sa mamom, tatom, bakom i dekom. Sa dekom često igram šah i uvek ga pobedim. Mnogo volim Srbiju. Treniram košarku i gledam Evroligu i volim Nikolu Jokića. Živela Srbija“, pročitao je Vučić tim rečima pismo mladog dečaka.

Sve bi to bilo super da baš u tom momentu kamera jedne televizije sa nacionalnom frenkvencijom nije zumirala na tekst mladog Pavla i jasno pokazala da je poslednji deo velika laž.

„Mnogo volim Srbiju. Gledam prvaka sveta u tenisu Novaka Đokovića“, jasno se vidi da piše na papiru na kome je bila napisana poruka mladog dečaka.

Zbog čega Vučić „ne vidi“ Novaka u dečjem pismu

Da se predsednik Srbije plaši Novakovog imena saznali smo već tada, a da je Đoković postao jedan od onih koji neće ćutati o svim aktuelnim društvenim dešavanjima u Srbiji zna se već dugo.

Poslednji put kada je Novak jasno pokazao zbog čega ga Vučić ne vidi u dečjem pismu bilo je posle meča 1. kola na Vimbldonu.

Đoković je posle pobede nad Aleksanderom Mulerom (3:1) pumpao nasred terena.

Novak Đoković na Vimbldonu 2025
Foto: EPA/NEIL HALL

Srpski teniser je još jednom otvoreno pokazao šta misli o onome što se dešava u Srbiji, ali je onda usledio jedan krajnje diplomatski odgovor.

Naravno da je to uradio zbog dece, a detaljno je pojasnio na šta je konkretno mislio.

„To je između mene i moje dece. Imamo dve pesme koje slušamo u poslednje vreme. Pričali smo da bi ta koreografija mogla da bude prikladna za svaku pobedu na Vimbldonu. Tako ću proslavljati i ubuduće na Vimbldonu. Simbolična je paralela“, poručio je Đoković i razvukao ogroman osmeh od uveta do uveta.

Ime Novak Đoković je zabranjeno za Vučića

Strahuje predsednik Srbije od mnogo toga, ali se već dugo u vazduhu oseća patološki strah od Đokovića i od toga kako bi mogao da potuče njegov rejting.

Zbog toga je odlučio da je najbolje što bi mogao da uradi – da provlači Đokovića po blatu.

Ne zaboravite ni u jednom trenutku – Đoković je i dalje teniser. Ipak, patološki strah režima prelazi polako, ali sigurno u potpunu paronoju jer su deluzije već i više nego očigledne.

Novak Djokovic i Aleksandar Vucic
Aleksandar Vučić i Novak Đoković Foto:Filip Krainčanić/Nova.rs

Lakše je diskretidovati nekog ako ga uvaljate u blato. To barem oni dobro znaju.

NE PROPUSTITE

Tu se vidi jedna sveopšta paranoja vlasti, strah od Đokovića jer nema dileme da bi stvarna njegova kandidatura značila i gotovo izvesnu pobedu, ali srpski as ni u jednom trenutku nije poručio da želi da bude predsednik.

Podsmevaju se Srbiji zbog toga što uspeva da i najboljeg sportistu ikada diskredituje i pokušava da ponizi, to je greh svih nas što ne uspevamo da zaustavimo takvo zlo.

Novak je od idealnog Srbina postao neko ko hoće da skloni „njihovog predsednika Vučića“.

Ovako je Novak izbegao da prekrši pravila Vimbldona

Pravila Vimbldona su toliko stroga i omogućila su da tradicija bude očuvana čak 148 godina (1877. godina), ali je Đoković pronašao način da kaže svoj stav, a da pritom ne bude kažnjen.

Naime, iznošenje bilo kakvih političkih poruka na samom kompleksu je zabranjeno na prostoru Ol Ingland kluba, a to uključuje ne samo aktere poput tenisera i trenera, već i same obične navijače.

Novak Đoković
Foto: Imagn Images / ddp USA / Profimedia

Politika je uvek zabranjena na ovom svetom teniskom mestu, iako je možda napravila i najkontroverzniji potez kada je Rusima i Belorusima 2022. godine zabranjeno da igraju.

Upravo zbog toga je Đoković odlučio da ovako govori o pumpanju po završetku meča i da pošalje jednu šaljivu, uvijenu, ali jasnu poruku onima koji su spremni da čitaju kako treba.

U dugoj istoriji Vimbldona samo su jednom dozvoljene političke parole na samom kompleksu. I to u mnogo, mnogo svedenijem maniru.

Novak Đoković
Foto: Marc Aspland/The Times / News Licensing / Profimedia

Naime, tokom 2024. godine su navijači mogli da nose bedževe podrške određenim strankama, ali nisu smeli da se ponašaju kao politički glasnogovornici. To bi značilo izbacivanje sa kompleksa.

Novak vrlo dobro zna da Vimbldon ne prašta nikome ništa. Tako je 2023. godine kažnjen sa 8.000 dolara zbog lomljenja reketa u finalu protiv Karlosa Alkaraza.

BONUS VIDEO Đorđe Đoković za Nova.rs o turniru u Beogradu, projektu Dubai i potpunoj životnoj promeni

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar