Italijanski teniser Mateo Beretini pobedio je Feliksa Ože-Alijasima i plasirao se u polufinale Vimbldona posle četiri seta.

Time su kompletirana oba polufinalna para gde igraju Novak Đoković protiv Denisa Šapovalova i Hubert Hurkač protiv Beretinija.

Beretini je slavio sa 6:3, 5:7, 7:5 i 6:3 za tri sata i sedam minuta tenisa u Ol Ingland Klabu. Prvi set pripao mu je posle razmene brejkova u kojoj je Italijan napravio tri, a Ože-Alijasim jedan.

Tek sedmu set loptu je u tom delu igre Mateo pretvorio u vođstvo, dok je u drugom Kanađanin uspeo da uzvrati.

Oduzeo je servis Beretiniju u trećem gemu, Mateo je izjednačio na 3:3, ali mu je servis ostao ranjiv i popustio je u 11. gemu.

Treći set je doneo stabilniju igru obojice igrača u kojoj je Ože-Alijasim rano zapretio brejkom, ali kada je propustio šansu iz trećeg gema, Beretini je u 12. sprečio Kanađanina da uđe u taj-brejk i poveo sa 2:1.

Četvrti set je rešen brejkom u trećem gemu, pa će u polufinalima biti veoma zanimljivo.