Oglas

Novak Đoković i Rafa Nadal Vimbldon 2011.
Foto: EPA/KERIM OKTEN
Foto: EPA/KERIM OKTEN

FOTO Đoković je neuništiv: US Open se setio posebnog datuma, 12 godina kasnije se malo šta promenilo

04. jul. 2023. 13:54

Niko nije konstantan kao Novak

Oglas

US Open je na svojim društvenim mrežama podelio sliku Novaka Đokovića od pre tačno 12 godina, pošto je srpski teniser tada po prvi put došao na čelo ATP liste.Đoković je 2011. godine na Vimbldon stigao kao drugi nosilac, ali je pobedom u polufinalu protiv Žo-Vilfreda Conge osigurao čelo ATP liste.Kao šlag na tortu, ali i na vimbldonske jagode, stigla je i pobeda u finalu protiv Rafaela Nadala sa 3:1. Tako je Novak objedinio dva verovatno najveća uspeha u tenisu.







Finale Vimbldona te godine igrano je 3. jula, a već 4. izašla je tada nova ATP lista, na kojoj je Novak bio prvi.Ni 12 godina kasnije se nije mnogo toga promenilo. Novak je opet kao drugi nosilac stigao na Vimbldon, a pobedom bi ponovo postao prvi reket sveta. Samo što mu sada rival nije Rafael Nadal, već Karlos Alkaraz.

Oglas







BONUS VIDEO Divan gest Novaka: Pogodio skupljačicu loptica, pa oduševio sve

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=djokovicsaklupljacicalopticaam-novas-rs&stream=hp1400&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="4914989"]

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare