Uzbudljiva noć u NBA ligi.

Ekipa Golden stejta je odigrala sjajan meč na svom terenu protiv Oklahome i nanela joj ubedljiv poraz rezultatom 141:114 u napadačkoj noći za pamćenje.

Sipali su domaći sa svih strana, a posebno neumoljiv bio je sjajni Klej Tompson koji je imao veče o kojem će se pričati.

Tompson se raspucao sa 42 poena, a imao je 15/22 iz igre, od toga čak 12/16 za tri poena. Ovo mu je druga utakmica sa barem 12 trojki u karijeri, ima rekord od 14 iz 2018. godine. Ima samo dva igrača u NBA istoriji su imali 12+ trojki u više utakmica – Stef Kari i Klej Tompson.

Kuriozitet je da nije izveo nijedno slobodno bacanje, ujedno je ovo prva NBA utakmica sa 40+ poena bez slobodnog bacanja još od Džamala Mareja iz 2021. godine.

Pul je dodao 21, Gildžes-Aleksander je bio lider Tandera sa 20 poena.

San Antonio Sparsi nisu imali rešenje za Nikolu Vučevića u porazu od Čikaga rezultatom 128:104. Crnogorski as je bio standardan je bio sa 22 poena i 12 skokova, Dramond je dodao 21 poen i 15 skokova, pa su Bulsi vezali treću pobedu i drže se u zoni razigravanja za plej-of.

Očekivano, Boston Seltiksi su lako izašli na kraj sa najgorim timom Istočne konferencije Detroit Pistonsima i slavili rutinskih 111:99.

Džejson Tejtum je nešto slabije ušao u meč, promašio prvih pet šuteva, ušao u problem sa faulovima i pogodio samo tri od 10 šuteva u prvom poluvremenu. Ali je onda naštelovao nišanske sprave, odigrao sjajnu treću četvrtinu u kojoj je ubacio 18 poena i doneo prednost Bostonu od 23 razlike. Morao je da povuče i u četvrtoj četvrtini kada je Detroit prišao na samo sedam poena zaostatka, pa je meč završio sa 34 poena, 11 skokova i šest asistencija. U timu nije bilo Džejlena Brauna, ali pomogao mu je Derik Vajt sa 23 poena. Bojan Bogdanović je na drugoj strani bio najefikasniji sa 21 poenom.