Debi Saša Filipovskog na klupi Partizana završen je uspešno, crno-beli su u utakmici 6. kola ABA lige pobedili Zadar sa 78:63.

Tako je novi šef struke Partizana novi posao započeo na najbolji mogući način a njegov tim nastavio petogodišnju tradiciju nepobedivosti u duelima sa Zadranima u regionalnom takmičenju.

Partizan je bolje otvorio meč i to zahvaljujući inspirisanom kapitenu Novici Veličkoviću koji je od prvih devet poena domaćeg tima postigao sedam.

Zadar se dobro držao, Mavra je bio najefikasniji u prve dve četvrtine u gostujućem timu koji je u nekoliko navrata bio za po poen ili koš u prednosti.

Početnu četvrtinu dobio je Partizan rezultatom 19:16, potom su se u timu crno-belih probudili i ostali, pre svih Nikola Janković i Rašon Tomas, pa je na poluvremenu tim Saša Filipovskog bio na četiri poena prednosti, 38:34.

U trećoj četvrtini, crno-beli su se raspucali, posebno Nemanja Dangubić koji je do kraja treće deonice imao stopostotan učinak, 3/3 za tri i 2/2 za dva poena.

Zahvaljujući njegovim vezanim trojkama, Partizan je stekao nešto opopljiviju razliku, odlepio se na deset poena i u poslednju četvrtinu ušao sa rezultatom 60:50.

Rade Zagorac priključio se grupi raspucanih igrača Partizana, pogodio je nekoliko bitnih šuteva, između ostalih i za tri i Partizan je na četiri minuta do kraja pobegao na do tada najubedljivijih +13, 74:61.

Tu je bio kraj, crno-beli su novom trojkom Zagorca otišli na 78:61 na dva minuta pre kraja i Zadar nije imao više vremena za preokret.

U pobedničkom timu najefikasniji su bili Nemanja Dangubić i Nikola Janković sa po 15 poena, Nemanja Gordić je postigao 11, a Novica Veličković 10.

Kod Zadrana, Dominik Mavra i Činanu Onuaku postigli su po 13, a Džastin Karter 11 poena.

U narednom kolu Partizan 14. novembra gostuje Ciboni, dok Zadar istog dana igra kao domaćin protiv Budućnosti.

Sve detalje sa meča u Beogradu mogli ste da pratite uz naš blog uživo.

………..

Partizan – Zadar 78:63 (19:16, 19:18, 22:16, 18:13)

Hala sportova „Ranko Žeravica“. Igra se bez prisustva publike. Sudije: Belošević, Vovk, Savović.

Partizan: Miler-Mekintajer 5, Mika, Zagorac 8, Pejdž 4, Dangubić 15, Gordić 11, S. Janković, Angola, Veličković 10, N. Janković 15, Tomas 8, Trifunović 2. Trener: Sašo Filipovski

Zadar: Karter 11, Palokaj, Brala 2, Vuković 8, Bursać 8, Junaković 5, Vorku, Mavra 13, Onuaku 13, Planinić 4, Gilbert 4. Trener: Veljko Mršić

KRAJ MEČA!

Zaslužena pobeda Partizana na debiju Saša Filipovskog. Bili su bolji, vodili od početka meča izuzev u nekoliko navrata, a do trijumfa su stigli boljim šutem sa distance. Na kraju 78:63.

40′ Partizan pred pobedom

Nema šta, sve je rešeno još pre nekoliko minuta, pitanje je samo kakva će biti razlika na kraju meča.

38′ Zagorcu se baš igra

Opet Zagorac za tri, i Partizan je na maksimalnih 78:61.

37′ Kraj meča i za Miku

Peta lična za Erika Miku, Partizan je na 75:61.

36′ Partizan se opet odlepio

Ponovo serija poena domaćeg tima. Zagorac je pred tajm-aut koji je zatražio Mršić pogodio za 74:61. Najveća prednost crno-belih od početka meča.

35′ I Zagorac pogađa za tri

Jedanaesta trojka Partizana, ovog puta pogađa Rade Zagorac, 70:59. Planinić koristi oba bacanja, 70:61. Novi poeni Gordića, ovog puta sa penala, 72:61.

34′ Kraj meča sa Onakvua

Neverovatna glupost Unakvua, zakucao je, postigao koš, ali mu je dosuđena tehnička i to je kraj meča za njega. S druge strane Markus Pejdž pogađa slobodno bacanje za 67:59.

33′ Gordić! Nova trojka!

Nova trojka Partizana, tačnije Nemanje Gordića! Opet su na +10, 66:56. Zadar je promašio nekoliko uzastopnih napada…

32′ Zadar smanjio razliku

Nemanja Dangubić je napravio nesportski faul. Gosti su posle tri iskorišćena bacanja od strane Kartera smanjili na 60:56. Ipak, trojkom Gordića Partizan je stigao do 63:56.

31′ Trojka Kartera

Zadar otvara poslednjih deset minuta trojkom Kartera, 60:53. Pejdž i Veličković ne koriste priliku da poentiraju u narednom napadu Partizana.

TREĆA ČETVRTINA

30′ Partizan bolji, posebno u šutu sa distance

Činanu Onakvu je napravio četvrti faul u timu Zadra, veliki problem za Veljka Mršića. Potom ide nova trojka Dangubića, koji ima 3/3 za tri, 2/2 za dva poena, stopostotan učinak za sada. Partizan je u ovoj četvrtini uvećao prednost i zato je na kraju četvrtine takva razlika, 60:50.

29′ Partizan na +10

Trojka Dangubića za 53:46, najveća prednost Partizana. Onda i trojka Pejdža, 56:46.

28′ Partizan povećao prednost

Tajm-aut je zatražio trener Zadra Veljko Mršić. Partizan je na +6, 50:44.

26′ Trojka Dangubića

Junaković je pokušao za tri poena sa distance, nije pogodio. U nastavku akcije, sa linije bacanja, Planinić postiže dva poena, 45:44. Dangubić pogađa trojku, 48:44.

25′ Onakvu drži Zadar

Onuaku je postigao već šest poena za goste u ovoj četvrtini, ali Partizan vodi 43:39.

24′ Partizan izašao iz bonusa

Četiri timska faula Partizana koji je izašao iz bonusa. Ipak, vode crno-beli sa 41:34.

21′ Počelo je drugo poluvreme

DRUGA ČETVRTINA

20′ Partizan za nijansu bolji

Partizan je za nijansu bio bolji u prvom poluvremenu. Crno-beli na odmor odlaze sa prednošću od 38:34. Onuaku je uz zvuk sirene zakucao, to su poslednji poeni u ovom delu igre.

Janković je postigao deset poena, Tomas osam, a Veličković sedam u timu Partizana. Kod Zadra, najefikasniji je Mavra sa devet poena.

18′ Serija Partizana 6:0, pa trojka Bursaća

Mini serija crno-belih, šest uzastopnih poena, 34:29. Ipak, Zadar im ne da da se odlepe, usledila je trojka Bursaća.

16′ Rezultatska klackalica

Imamo rezultatsku klackalicu. Partizan vodi 28:27, ali Karter „okreće“ na 28:29. Ne zadugo, jer je Miler-Mekintajer uzvratio trojkom za 31:29.

15′ Zadar poveo, potom trojka Tomasa

Onuaku postiže poene i Zadar vodi 24:25, ali Tomas vraća trojkom prednost domaćinu na 27:25.

14′ Partizan ne uspeva da se odlepi

Onuaku je prvo postigao koš, a potom beleži i defanzivan skok za Zadrane.

13′ Serija grešaka, poeni Gilberta

Nekoliko neuspešnih napada oba tima. Markus Pejdž za sada ima 0/2 u šutevima za tri poena. Gilbert je postigao koš za Zadar, smanjio na 22:21. S druge strane, Trifunović koristi oba bacanja za 24:21.

11′ Partizan bolje počeo drugu četvrtinu

Janković je iskoristio jedno slobodno bacanje, 20:16. Rošon Tomas je bio dobar pod košem, pogodio je za 22:16, ali Zadrani koriste naredni napad za koš i dodatno bacanje, 22:19.

PRVA ČETVRTINA

10′ Vođstvo Partizana, 19:16

Markus Pejdž je napravio faul na 32 sekunde do kraja četvrtine. Mavra je pogodio oba puta sa linije slobodnih bacanja, 19:16. To su ujedno bili i poslednji poeni u uvodnoj četvrtini.

9′ Šest vezanih poena Jankovića

Odličan je i Nikola Janković, ima šest vezanih poena, ali i Zadar je smanjio na 17:14 trojkom Vukovića.

7′ Dobar ofanzivni skok crno-belih

Dva ofanzivna skoka i četiri poena Nikole Jankovića, Partizan je povisio prednost na 15:7.

6′ Partizan u mini prednosti

Domaći tim vodi sa 11:7. Uz Veličkovića u strelce u timu Partizana do sada se upisao jedini još Dangubić (četiri poena).

4′ Veličković dominira

Odličan početak kapitena Partizana, sedmim poenom je doneo prednost Partizanu od 9:7.

3′ Ravnoteža na startu

Zadar je vodio sa 7:5, ali je Veličković petim poenom na susretu izjednačio na 7:7.

1′ Trojka Veličkovića

Zadarje poveo, potom je Novica Veličković pogodio trojku za Partizan (3:2).