Crveno-beli praktično osigurali plej-of

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su u gostima Žalgiris sa 84:73 (15:20, 24:19, 19:20, 26:14), u zaostalom meču 19. kola Evrolige.

Najefikasniji kod Olimpijakosa bili su Kostas Papanikolau sa 18, Saša Vezenkov sa 16 i Tajler Dorsi i Hasan Martin sa po 13 poena.

Kod Žalgirisa najbolji je bio Džoš Nebo sa 17 poena i 10 skokova, a pratili su ga Lukas Lekavičijus sa 14 i Edgaras Ulanovas sa 13 postignutih koševa.

Celo prvo poluvreme vladala je rezultatska klackalica, pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 39:39.

U trećoj četvrtini litvanski tim je bio nešto bolji rival, pa je pred završnih deset minuta imao poen prednosti.

Ipak, Olimpijakos je na startu poslednje deonice poveo i do kraja nije ispuštao prednost nijednog trenutka.

Olimpijakos je zabeležio 16 pobeda i osam poraza i zauzima treće mesto na tabeli. Žalgiris je na 14. poziciji sa skorom od sedam pobeda i 17 poraza i praktično bez šansi da se nađe u top 8 fazi Evrolige.

U narednom kolu Olimpijakos će dočekati Panatinaikos, dok će Žalgiris ugostiti Efes.

BONUS VIDEO Jedan je Đoković Novak: Orio se Pionir, navijači Zvezde u transu