Oglas

NBA: Playoffs-Denver Nuggets at Oklahoma City Thunder
Foto: Imagn Images / ddp USA / Profimedia
Foto: Imagn Images / ddp USA / Profimedia

Jokić je na jednoj večnoj listi NBA upravo preskočio Majkla Džordana: To nije najluđe od svega, zbog ovih podataka mu skidaju kapu

20. maj. 2025. 11:55

Nikola Jokić je odigrao jednu od najboljih individualnih sezona u istoriji košarke, ali to nije uspeo da naplati ni ulaskom među četiri najbolja tima NBA lige. Ipak, to ne umanjuje dostignuća koja je poređao.

Oglas

Ipak, kako to izgleda kada se pogleda kroz 76 godina istorije NBA lige?

Jokić je trenutno 44. igrač po broju poena u plej-ofu ikada! Srpski as je prestigao Ričarda Hamiltona (2571), a ispred njega je trenutno Kevin Garnet sa 2.601. To znači da bi potencijalno tokom narednih godina Jokić mogao da uđe i u Top 20 (Eldžin Bejlor je na 20. mestu sa 3.623), a možda i u Top 10 (trenutno je deseti Stef Kari sa 4.147 poena).

Kada su u pitanju skokovi nalazi se na 38. mestu svih vremena, pa je iza sebe sa 1.159 uhvaćenih lopti iza sebe ostavio Majkla Džordana i Dejva de Bušera. Za ulazak u Top 20 će mu biti neophodno da stigne do 1.465 skokova (Medžik Džonson), a u Top 10 1.724 (isto Bejlor)

Po broju asistencija je najbolje plasiran na čak 35. pozicij i do sada ih je sakupio 712. Za top 20 mu je potrebno 937 koliko ima Bob Kuzi, a za Top 10 1.061 koliko ima Stiv Neš.







BONUS VIDEO Bogdan Bogdanović za Nova.rs o prvom treningu, selektoru Pešiću, Srbiji, neverici Amerikanaca







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare