Crvena Zvezda-Partizan Foto: Pedja Milosavljevic/Starsport.rs

Košarkaš Crvene zvezde Nemanja Nedović odgovorio je na kritike na račun svoje igre u prvoj utakmici finala ABA lige.

Zvezda je u prvom meču uspela da pobedi Partizan sa 85:82, ali je Nedović odigrao veoma loše. Šut ga nije služio, klizao se po parketu i gubio lopte, pa je meč završio sa svega sedam poena.

To je bio poziv za buđenje, pa je u prvom poluvremenu drugog meča pokazao nekoliko „šoutajm“ poteza.

Jedan od njih, posebno atraktivan, bio je prodor i akrobatsko polaganje sa zadrškom na drugom obruču.

Ovo polaganje su bila samo dva poena, dok je Nedović ukupno do poluvremena drugog meča imao čak 21 poen uz 7/7 za dva i 1/4 za tri poena.

Napadao je u kontri, šutirao spolja, probijao utrčavanjem kroz nepotpuno postavljenu odbranu i radio je skoro sve što je bilo potrebno njegovoj ekipi da bi na poluvreme otišla sa prednošću, što se nije desilo.

Dinamičnih 20 minuta na kraju je završeno 38:38, zahvaljujući ofanzivnom skoku Partizana, kod kog je Pi Džej Doužer imao 9 poena do pauze.

Titulu od prošle godine brani ekipa Partizana, koja je lani bila domaćin u prva dva meča zbog boljeg skora iz ligaškog dela sezone ABA lige.

BONUS VIDEO: Navijači Zvezde izviždali Obradovića u Pioniru