Saša Obradović Foto:Nikola Krstic / Alamy / Alamy / Profimedia

Jednu ruku su već stavili na pehar

Košarkaši Monaka savladali su Asvel na svom terenu sa 83:80 u trećem meču finalne serije francuske lige.

Izabranici Saše Obradovića su tako poveli sa 2:1 i finalnoj seriji i još jedna pobeda ih deli od titule.

Tokom prvog poluvremena viđeno je mnogo preokreta, na kraju prve četvrtine vodio je Asvel sa 16:20.

U drugoj deonici Monako je uspeo da preokrene i na pauzu ode sa 39:33, a u jednom momentu je vodio i sa deset poena razlike.

Tokom trećeg perioda Obradovićevi izabranici su držali vođstvo, a Asvel je u poslednjem minutu utakmice prišao na minus jedan. Ipak, Monako je sa penala stigao do sigurne prednosti, koja im je donela pobedu i slavlje.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Dvejn Bejkon sa 19 poena, dok je Majk Džejms imao dabl-dabl učinak od 16 poena i 10 asistencija.

Sa druge strane istakao se Eli Okobo sa 25 poena i četiri asistencije, dok je Jusufa Fol dodao 16 poena i pet skokova.

Srpski bek Danilo Anđušić već nekoliko nedelja nije u rotaciji.

Naredni meč serije u kom će ekipa Saše Obradovića moći da osigura titulu igra se u sredu od 20 časova i 30 minuta.