Oglas

Partizan Mozzart Bet Belgrade v Panathinaikos Aktor Athens - Turkish Airlines EuroLeague
Foto: Starsport
Foto: Starsport

Haosu u Partizanu kao da nema kraja: Lečenja Karlika, Tajrik sa koferima i "povratnik" Kaboklo

02. jan. 2026. 20:29

‍Problemi u Košarkaškom klubu Partizan su se nagomilali od početka sezone, a kvalitetnih rešenja kao da nema dovoljno u ovim trenucima.

Oglas

Iako su crno-beli u ABA ligi pretrpeli samo jedan poraz od početka sezone, uz devet pobeda, nastupi u Evroligi ogolili su probleme sa kojima više nije mogao ni želeo da se nosi čak ni legendarni Željko Obradović.

Slavni trener napustio je klupu Partizana još krajem oktobra, nakon poraza od Panatinaikosa i skora 4-9 u Evroligi. Više od mesec dana kasnije, Partizan ne stoji ništa bolje - pretposlednji je u Evroligi sa šest pobeda i 13 poraza, a ne zna se da li su problemi veći na terenu ili van njega.

Željkovim odlaskom pokrenuta je lavina promena - skoro ceo stručni štab na čelu sa Đoanom Penjarojom je sada drugačiji, neki su odlučili da napuste Upravni odbor i Skupštinu kluba, naziru se i problemi sa sponzorima, navijači su sve nezadovoljniji, a pojedini igrači se ponašaju kao da ih baš briga za sve što se dešava oko njih.

Na sve to ne treba zaboraviti da je Zoran Savić takođe dobio otkaz, pa je na mesto sportskog direktora doveden Žarko Paspalj, koji se već nekoliko puta našao na udaru navijača i zbog bliskosti sa predsednikom kluba Ostojom Mijailovićem uspeo da ukalja svoj ugled kog mnogih koji vole za Partizan.

Nakon poraza od Valensije (86:73), koji je četvrti vezani za Partizan u Evroligi, pojavile su se nove informacije koje pokazuju da se haos nastavlja i da sezona crno-belih izgleda kao da je puštena niz vodu.

Karlik Džons, ponajbolji igrač Partizana, već dugo je odsutan zbog povrede pete metatarzalne kosti u stopalu i još uvek se ne nazire kada će se vratiti na teren. Prve prognoze u oktobru ukazivale su da bi Karlikov povratak mogli da očekujemo za dva i po do tri meseca, ali to je još uvek pod znakom pitanja.

Karlik Džons
Foto: Dimitrije Vasiljevic/STARSPORT | Foto: Dimitrije Vasiljevic/STARSPORT

U Partizanu su pokušali da ga oporave „tradicionalnim“ metodama, međutim izgleda da terapija nije dala baš najbolje rezultate i sada se razmišlja o operaciji. Postoji mogućnost da će morati da ide na zahvat specifičan za ovu vrstu povrede, kako bi se otklonio problem. Ukoliko se to dogodi, Karlik neće moći da igra još šest do osam nedelja.

Da je odmah bio podvrgnut operaciji, gotovo sigurno bi zaigrao u januaru. U ovom trenutku i dalje ne znamo kada bismo mogli da ga vidimo na terenu, što je ogroman problem za Partizan, pošto je Karlik lider tima i važan je za komunikaciju, kako na parketu, tako i u svlačionici.

Problemi se javljaju i oko njegovog prezimenjaka Tajrika, koji je prošle sezone bio jedan od najboljih centara u Evroligi, a sada se ponaša kao da ne želi da igra za Partizan i zbog toga ga više ni navijači ne simpatišu. Na izlaznim je vratima već neko vreme, a za njegove usluge interesuju se Dubai, Makabi iz Tel Aviva i Olimpijakos.

Rok za transfere u Evroligi je 5. januar, pa će do tada biti i zvanično poznata situacija sa Tajrikom (i nekim drugim igračima), koji je u otvorenom sukobu sa navijačima, od kojih mnogi misle da je već nekoliko puta simulirao povrede i birao utakmice na kojima će da igra.

Jasno je da bi u slučaju njegovog odlaska Partizan morao da dovede makar jednog igrača, a iz Izraela stigle su šokantne informacije tim povodom. Navodno, u Partizan bi mogao da se vrati Bruno Kaboklo, koji nije ostavio veliki trag u Beogradu i nije ostao u lepom sećanju navijačima.

Kaboklo je samoinicijativno napustio klub nakon godinu dana u crno-belom dresu u sezoni 2023/2024, da bi u avgustu 2024. potpisao ugovor sa Hapoelom iz Tel Aviva, za koji ove sezone nije uopšte igrao pošto je povređen (operacija leđa).

Bruno Kaboklo
Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT | Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Zanimljivo je da je legendarni Aco Petrović uvrstio Kabokla u najbolju petorku sastavljenu od igrača koje je on trenirao.

„Sad ću napraviti nešto za šta će se 'grobari' uhvatiti za glavu! Reći ću Bruno Kaboklo. Ali, pod mojim vođstvom…“, rekao je Petrović uz smeh u podcastu „X&O’s chat“.

Na sve ovo treba dodati i ispovest Đozepa Marije Izkijerda, sada bivšeg Željkovog pomoćnika, koji je otvoreno pričao o problemima sa igračima i dovođenju istih, kao i to da Andrea Trinkijeri nije želeo da nasledi Obradovića iz poštovanja prema njemu, ali i to da je Šejk Milton dugo povređen ove sezone, dok na primer Mario Nakić nije ni zaigrao, a Džabari Parker je ubedljivo najveće razočarenje u Evroligi.

Sve skupa, ovo je za sada izuzetno tužna i teško gledljiva sezona Partizana, a skoro ništa ne ukazuje na to da će se situacija drastično promeniti u danima koji slede.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare