Košarkaši Zenita pobedom su otvorili novu sezonu u Evroligi, pošto su sa 70:69 bili bolji od ekipe Uniksa u gostima.

Tokom prvog poluvremena vladala je rezultatska klackalica, a nijedna ekipa nije mogla da stekne ubedljiviju prednost.

Ekipu Uniksa u prvom poluvremenu nosio je Mario Hezonja, dok je sa druge strane najzapaženiji bio Frankamp.

U trećoj deonici u prednosti je uglavnom bila ekipa Uniksa, ali je Zenit ipak uspeo da preokrene i da pred poslednjih deset minuta ima prednost od dva poena.

Veoma bitnu rolu u drugom delu igre imao je Bili Beron, koji je nakon tihog prvog poluvremena meč završio sa 17 poena i doneo svojoj ekipi pobedu u neizvesnoj završnici.

Zapaženu ulogu imao je i Džordan Lojd, koji je meč završio sa deset poena i pet skokova za 20 minuta na parketu.

U ekipi Uniksa Ajzea Kenan je imao dobro drugo poluvreme, pa je meč završio sa 18 poena, dok je Mario Hezonja imao 14 uz četiri skoka.

Bivši plejmejker Zvezde, Lorenco Braun, imao je sedam poena i šest asistencija za poraženu ekipu. Asvel je na svom terenu bio bolji od Žalgirisa sa 88:76.

Francuski predstavnik je tokom meča dozvolio samo jedno vođstvo Litvancima i to na samom početku utakmice.

Najefikasniji u obe ekipe bio je Okobo sa 23 poena za Asvel, dok je Džouns ubacio 14, a Jusufa Fol 12 uz devet skokova.

U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Janis Strelnieks sa 21 poenom, a pratio ga je nekadašnji NBA igrač i najveće pojačanje Žalgirisa ove sezone Emanuel Mudiej sa 12 postignutih koševa.

Najubedljiviju pobedu u, do sada odigranim utakmicama, odnela je ekipa Olimpijakosa koja je sa 75:50 savladala Baskoniju, koja izgleda veoma loše na startu sezone.

Već sredinom prvog perioda prednost je bila dvocifrena i do kraja utakmice je rasla.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Saša Vezenkov sa 16 poena, dok je Mustafa Fol imao 11, a Slukas deset poena.

Kod Baskonije najviše se istakao Gedraitis sa 15 koševa i šest skokova, dok je Kostelo imao 11 poena i devet skokova.