Košarkaši Oklahoma Siti Tandera poraženi su od Los Anđeles Klipersa sa 120:106 u utakmici u kojoj je nastupao i srpski igrač Aleksej Pokuševski.

Klipersi ovog puta malo šta prepuštaju slučaju kao prošle sezone, pa su i Pol Džordž i Kavaj Lenard raspodelili minute (35, odnosno 37) i tim Oklahome u reizgradnji tome nije mogao da parira.

Pokuševski je za 15 minuta akcije ubacio jedan od svoja četiri šuta i imao je tri poena, mada je svom skoru dodao i tri asistencije.

Džordž je za Kliperse ubacio 29 poena, Lenard 31, Serž Ibaka je postigao 17 uz 11 skokova. Oklahomu je vukao Šej Gildžes-Aleksander sa 30 poena i osam asistencija.

Luguenc Dort je dodao 19, a svi ostali znatno manje. Klipersi su od rane faze meča lako probijali spoljnu liniju odbrane Oklahome.

Otud nekoliko lakih polaganja za krila ekipe iz Los Anđelesa, a i kada Lenard ili Džordž ne bi probili, povratna lopta bi se završila trojkom, pa su Klipersi već posle pet minuta imali deset poena viška – 16:6.

Prednost im je rapidno rasla i posle koša Ibake iznosila je i svih 17 poena posle samo osam minuta igre, ali i svh 18 razlike na kraju prve četvrtine – 36:18.

Situacija se nije promenila ni u drugoj deonici kada je plus Klipersa išao i do 26, da bi tek pred poluvreme tim Tandera to malo sveo na kudikamo dostižnih 70:53.

Problemi u odbrani su se nastavili, o čemu svedoči i broj poena primljenih tokom prva 24 minuta, a Los Anđeles je, kad god bi Oklahoma probala da uđe u seriju, to prekidao i do kraja održavao prednost.

To se promenilo tek u četvrtoj četvrtini kada je već bilo kasno da se 20 i nešto razlike prestigne, te je Oklahomi ostala uteha bar zbog manjeg poenterskog deficita od onog koji im se smešio posle provg poluvremena.

Tanderi imaju šest pobeda i osam poraza na 11. mestu zapada NBA lige, dok su Klipersi sa 12-4 na drugom mestu iste konferencije, odmah iza Lejkersa.