Fudbalska reprezentacija Argentine pobedila je selekciju Čilea rezultatom 3:0, u meču sedmog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026. godine. Ipak, rezultat je bio u drugom planu pošto se od selekcije oprostio legendarni Anhel di Marija.

Emotivan uvod imala je utakmica na „Monumentalu“, gde je pred njen start putem video bima emitovan snimak sa najboljim momentima iz Anhelove karijere.

Ceo stadion je čuo reči njegove najstarije ćerke koja mu je napisala pismo za ovu priliku.

Svetski šampioni su poveli u 48. minutu golom Aleksisa Mekalistera, prednost je duplirao Hulijan Alvarez u 84. minutu.

Konačan rezultat na utakmici postavio je Paulo Dibala u 91. minutu.

Argentina je prva na tabeli južnoameričke kvalifikacione grupe, ima 18 bodova, Čile je deveti sa pet bodova.

Fudbaleri Bolivije pobedili su Venecuelu rezultatom 4:0, u meču sedmog kola kvalifikacija za SP.

Venecuela je četvrta na tabeli sa devet bodova, Bolivija je sedma sa šest.

Plasman na SP obezbediće šest prvoplasiranih reprezentacija iz južnoameričkih kvalifikacija, dok će sedma selekcija igrati u baražu.

SP 2026. godine odigraće se od 11. juna do 19. jula u SAD, Kanadi i Meksiku.