EPA-EFE/MASSIMO PICA

Kakva golčina srpskog krila

Fudbaleri Juventusa pobedili su Inter sa 1:0 u 27. kolu Serije A, a strelac jedinog gola je bio Filip Kostić.

Srpski reprezentativac je sjajno pratio kontru svog tima, a pre nego što je lopta došla do njega kombinovali su Adrijen Rabio i Dušan Vlahović.

Kostić je bio strpljiv sa leve strane, dobio je loptu, a onda potegao i veoma precizno pogodio donji desni deo mreže.

Gol se proveravao u VAR sobi, ali je ustanovljeno da Rabio nije igrao rukom na nepropisan način, te je gol potvrđen.

Golman Intera Andre Onana kod šuta Kostića nije mogao ništa i Juventus je od 23. minuta imao gol prednosti.

Juventus je i u nastavku susreta bio opasniji rival, ali nije bilo stopostotnih šansi.

Uzbudljivo je bilo i nakon poslednjeg sudijskog zvižduka, kada se Dušan Vlahović našao u sukobu sa fudbalerima Intera, ali su sudije razdvojile sukobljene strane uz pomoć članova stručnog štaba oba tim.

Vlahović je odigrao svih 90 minuta, ali nije uspeo ozbiljnije da zapreti.