Napet derbi.

Lacio je savladao u derbiju Rima, svog najvećeg rivala Romu u 27. kolu Serije A rezultatom 1:0.

Tenzija je bila prisutna od samog starta, a dostigla je vrhunac kada je defanzivac gostiju Rodžer Ibanjez dobio drugi žuti karton u 32. minutu, što je kasnije znatno olaškalo situaciju ekipi za koju nastupa srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

Jedni gol za Lacio postigao je Matija Zakanji u 65. minutu, na asistenciju Felipea Andersona.

Uspela je Roma da izjednači, ali je gol poništen zbog ofsajda. Srpski fudbaler Nemanja Matić ušao je u igru sa klupe u 67. minutu u redovima gostiju.

Ekipa Mauricija Sarija je trenutno na drugom mestu, sa 52 boda, dva više od trećeplasiranog Intera koji ima i utakmicu manje. Roma predvođena Žozeom Murinjom je na petom mestu sa 47 bodova.