Partizan RFS

Fudbaleri Partizana savladali su RFS u prvom kolu kvalfikacija za Ligu Evrope 1:0 i plasirali se u narednu fazu takmičenja.

Skromna fudbalska predstava u Humskoj nije donela previše poteza vrednih pomena, a vicešampion Srbije znatno teže nego što se očekivalo stigao je do drugog internacionalnog stepenika.

Izabranici Sava Miloševića prilično 50 minuta su tražili rupu u čvrstom bedemu gostiju, a pronašao je Natho iz jedanaesterca. Najstrožoj kazni prethodio je udarac Stevanovića koji je Strumija zaustavio rukom.

Gol Natha u 51. minutu ujedno je bio i jedini na susretu pa se Partizan plasirao u drugu rundu kvalifikacija Lige Evrope.

Partizan – RFS 1:0 (0:0)

Stadion: Stadion Partizana.

Sudija: Zaven Hovhanisjan (Jermenija).

Strelac: Natho (iz jedanaesterca) u 51. minutu.

Partizan: Stojković, Miletić, Urošević, Banjak, Vitas, Zdjelar, Šćekić, Stevanović (od 72. Suma), Natho (od 90+2. Smiljanić), Asano (90+4. D. Stojković), Sadik.

RFS: Kučer, Savalnieks, Jagodinskis, Lipušček, Solovjovs, Ikaunijeks, Strumija, Šarić, Šimković (od 70. Ofor), Lemajić, Kuadio (od 70. Santana).

90+4′ KRAJ UTAKMICE – Partizan je u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope

90+2′ Smiljanić u igri

Iskusni vezni fudbaler je zamenio Natha.

90′ Prekršaj Miletića

Defanzivac Partizana napravio je faul na levom boku i zaradio žuti karton. RFS je potom pokušao direktno iz prekida da ugrozi Stojkovića ali je lopta otišla preko prečke.

85′ Skroman pokušaj gostiju

RFS je pokušao da zapreti iz slobodnog udarca, ali niko nije zahvatio centaršut upućen sa oko 30 metara.

79′ Natho u Kučera

Oprobao je udarac Natho sa oko 20 metara, ali je gađao pravo u golmana letonskog tima. U narednom napadu Urošević je dobio žuti karton.

73′ Suma pored gola

Ofanzivac je oprobao udarac, ali je gađao pored gola.

72′ Menja i Milošević

Suma je u igri umesto Stevanovića.

70′ Dvostruka izmena gostiju

Gosti će u poslednjih 20 minuta igrati sa tri napadača. Kuadio je ustupio mesto Santani, a Šimkovića je zamenio Ofor.

63′ Žuti karton za Lipušćeka

Lipušček je dobio žuti nakon prekršajakoji je napravio nad Sadikom.

51′ GOOOL! Natho – 1:0!

Izraelac je rutinski iskoristio najstrožu kaznu i konačno probio bedem gostiju.

50′ Penal za Partizan

Stevanović je uputio udarac, a Strumija igrao rukom.

46′ Počelo je drugo poluvreme

45′ Kraj prvog poluvremena

View this post on Instagram

▪️POLUVREME: #FKPartizan 0 – 0 @fk_rfs

A post shared by FK PARTIZAN (@partizanbelgrade) on

41′ Novi korner za Partizan

Udarac iz ugla nije doneo previše problema visokim defanzivcima gostiju.

38′ Pokrenuli se i Letonci

Šarić je odgovorio udarcem sa distance, ali je lopta završila u gol-autu.

36′ Asano prekida uspavanku

Japanac je oprobao udarac sa ivice šesnaesterca, a Kučer paradom sačuvao mrežu. U narednom napadu zapretio je i Sadik, ali je gađao pravo u golmana RFS.

34′ Sadik šalje loptu na tribine

Centarfor crno-belih uputio je udarac iz okreta sa 20 metara ali prilično neprecizno.

30′ Skromnih pola sata igre

Vrlo siromašnih 30 minuta fudbalske borbe je iza nas, čvrsta igra rivala i malo poteza vrednih pomena.

24′  Natho probija led

Izraelski fudbaler je posle proigravanja Asana uputio udarac, ali pravo u Kučera.

14′  Opipavanje pulsa na sredini terena

Partizan ima blagu inicijativu, ali je težište igre u uvodnim minutima na sredini terena. Obe ekipe su vrlo oprezne.

Partizan

6′ Odgovor Letonaca

Istom merom su odgovorili gosti koji takođe nisu idealno zapretili posle kornera.

4′ Prvi korner za Partizan

Asano je šutirao i iznudio korner, ali udarac iz ugla nije doneo ozbiljniju opasnost po defanzivce gostiju.

1′ UTAKMICA JE POČELA!

20.55 – Poruka partizanovaca na južnoj tribini

Navijači Partizana neće biti u prilici da uživo podrže svoj tim, ali su transparentom na ogradi južne tribine poslali podršku vicešampionu Srbije.

„Igrajte hrabro i srcem za nas, južna strana je uz vas“, piše na transparentu.

Transparent Partizan

20.41 – Sablasno prazna Humska

Stadion Partizana

Nesvakidašnja atmosfera u Humskoj 20 minuta pred evropski meč. Ulice nedaleko od Partizanovog stadiona su sablasno prazne, a slična slika je i unutar sportskog zdanja.

20.26 – Visoke mere opreza

Po pravilima UEFA, svi članovi oba tima su se testirali na koronavirus prethodnih dana, a i pored negativnih rezultata, na ulazu u Humsku merena im je telesna temperatura. Istu proceduru prošli su i svi ostali posetioci Partizanovog stadiona večeras, a svako prisutan obavezan je da nosi zaštitnu masku.

Partizan RFS testiranje Partizan RFS testiranje

20.14 – TSC vodi u Moldaviji

Tim iz Bačke Topole u 20 časova je počeo duel protiv Petrokuba, a samo 14 minuta posle prvog sudijskog zvižduka Tomanović je doneo vođstvo TSC-u na dodavanje Duronjića.

20.07 – Urošević ne želi opuštanje

Slobodan Urošević, defanzivac Partizana, naglasio je da je najvažnije kako će srpski klub pristupiti susretu.

„Kada ne uđemo zategnuti od početka u meč posle imamo problema, neophodno je zato da izbegnemo opuštanje i takav scenario”.

20.00 – Sastavi

Savo Milošević nije mnogo menjao u odnosu na duel u Superligi protiv Inđije. Izostalo je samo golman Popović koji je mesto među stativama prepustio iskusnom Stojkoviću.

PARTIZAN (4-2-3-1): Stojković – Miletić, Urošević, Banjak, Vitas – Zdjelar, Šćekić – Stevanović, Natho, Asano – Sadik.

RFS (4-3-3): Kučer – Savalnieks, Jagodinskis, Lipušček, Solovjovs – Ikaunijeks, Strumija, Šarić – Šimković, Lemajić, Kuadio.

◾STARTNIH XI ? RFS #NapredPartizan ⚫⚪?

19.49 Belaković: Crno-beli pazite na skok i koristite brzinu

Nemanja Belaković, srpski fudbaler koji sa kapitenskom trakom oko ruke predvodi Spartaks Jurmalu, istakao je da Partizan, klub u kojem je ponikao, mora da iskoristi brzinu svojih napadača i dodao:

“Partizan je favorit, ali daleko od toga da sme da potceni RFS. Umeju Letonci da budu veoma opasni, imaju veliki broj stranaca koji zajedno sa domaćim igračima, mahom reprezentativcima, uz Rigu čine najjači klub u državi. Naš Darko Lemajić, uz Hrvata Šarića i Slovenca Lipuščeka, okosnica su tima, a najjače oružje im je visina zbog koje su veoma opasni prilikom prekida. Imaju 5-6 odličnih skakača na koje je neophodno obratiti pažnju”, otkrio je za Nova.rs Belaković

19.43 Milošević: Rival ima kapacitet da nam napravi problem

Savo Milošević, trener crno-belih, je pozvao svoje igrače na oprez jer ekipa iz Letonije nije nimalo naivna.

„Trudili smo se da se dobro spremimo. Važno je da svi konkurišu za tim osim Lazara Markovića. Dobro smo prošli i na testu za koronavirus, nikakvih problema nema. Rival ima kapacitet da nam napravi problem ako ih ne shvatimo ozbiljno svih 90 minuta. Imaju dosta stranaca, imaju iskustva i potrebna je maksimalna opreznost ako želimo povoljan rezultat. Znamo da su prošle godine napravili mnogo problema ljubljanskoj Olimpiji“, rekao je Milošević.