Fudbaleri Intera odigrali su meč bez golova sa Šahtjorom u 6. kolu Lige šampiona, i nisu uspeli da se plasiraju u osminu finala. S druge strane, Real je rezultatom 2:0 pobedio Borusiju Menhengladbah i probio se na prvo mesto B grupe. Prošli su i Nemci, dok su Šahtjor i Inter ispali. "Nero-azuri" će u Ligu Evrope.

Inter se svim silama borio da dođe makar do tog jednog gola koji bi mu kupio kartu za nokaut fazu, ali se to nije dogodilo.

„Rudari“ iz Donjecka su se od prvog do poslednjeg minuta branili, ali je prosto neshvatljivo kako u samom finišu nisu pokušali i oni da napadnu, jer da su pobedili mogli su uz Real da prođu među 16 najboljih timova na Starom kontinentu.

Što se Real Madrida tiče, kraljevski klub je pre početka meča sa Borusijom bio na trećoj poziciji, ali se zahvaljujući dvostrukom strelcu Karimu Benzemi bez problema probio na lidersku poziciju grupe B i sada može da odahne.

Gol je postigao i Luka Modrić, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda.

Razloga za slavlje ima i Atletiko Madridu, koji je rutinski pokorio Austriju, nokautirao Salcburg u direktnom dvoboju i trasirao sebi put zajedno sa Bajernom iz Minhena u dalju fazu elitnog takmičenja.

Salcburg će u Ligu Evrope, a Lokomotiva iz Moskve koju vodi Srbin Marko Nikolić je ispala iz Evrope.

Inače, Ajaks našeg Dušana Tadića je večeras završio učešće u Ligi šampiona, izgubili su od Atalante što je automatski značilo eliminaciju iz elitnog takmičenja.

(Otavio 10p, Uribe 77)

Real Madrid – Borusija M’gladbah 2:0 (2:0)

(Benzema 9, 32)

Salcburg – Atletiko Madrid 0:2 (0:1)

(Ermoso 39, Karasko 86)

90+6′ – KRAJ MEČA U MILANU – 0:0

Inter nije uspeo da postigne gol i da pobedi Šahtjor, ispali su iz Lige šampiona.

90’+ – GOOOL!

Siti stiže i do trećeg kola protiv Marselja – 3:0. Strelac je Rahim Sterling.

90+3′ – KRAJ  U NEMAČKOJ

Bajern je takođe upisao pobedu rezultatom 2:0 i obezbedio mesto među 16 najboljih timova Starog kontinenta.

90+3′ – KRAJ I U SALCBURGU

Atletiko Madrid obezbedio je evropsko proleće, pobedivši rezultatom 2:0 Salcburg u gostima.

90+2′ – KRAJ U MADRIDU!

Real je rutinski savladao Menhengladbah (2:0) i obezbedio prvo mesto u B grupi.

90′ – ČETIRI MINUTA PRODUŽEN MEČ INTERA – ŠAHTJOR

89′ – LUKAKU ODBRANIO GOL ŠAHTJORA

Komična scena u Milanu. Sančez bi verovatno pogodio gol posle kornera Eriksena, ali se lopti na putu ka mreži isprečio Lukaku, koji je bio u ofsajdu.

89′ – ZAPRETIO I ERIKSEN

Krenuo je Inter na sve ili ništa. Samo gol vodi Italijane u nokaut fazu. Čak 12. korner za nero-azure.

88′ – VELIKA ŠANSA ZA INTER

Aleksis Sančez je bio najviši u skoku, ali je glavom „tukao“ preko prečke.

86′ – GOOOL! ATLETIKO ZAVRŠAVA POSAO

Atletiko Madrid je rutinski odradio posao u Austriji. Stigao je i do drugog pogotka protiv Salcburga, čime je obezbedio tri boda i mirnu zimu na evrosceni.

„Jorgandžije“ imaju devet bodova i drugi su u grupi A, prvi je Bajerna sa 16. Salcburg će sa četiri boda u Ligu Evrope, a Nikolićeva Lokomotiva završava evropsku odiseju.

80′ – GOOOL! BAJERN VODI 2:0

Čupo Moting je strelac za bavarsku mašineriju protiv Lokomotive iz Moskve – 2:0.

77′ – PORTO I SITI DUPLIRALI PREDNOST

Portugalski predstavnik stiže i do drugog gola u Grčkoj protiv Olimpijakosa – 0:2. Strelac je Uribe.

I Mančester siti ima prednost od dva gola protiv Marselja, pogodio je Serhio Kun Aguero.

73′ – ODBRANA ZOMERA, PA PREČKA BENZEME

Prvo je Serhio Ramos zapretio glavom posle centrašuta Krosa, ali je Zomer bio maestralan i nekako je uspeo da zaustavi taj pokušaj.

Lopta se odbila do Benzeme koji je pucao svom snagom i pogodio prečku iz neposredne blizine.

63′ – GOOOL! BAJERN VODI

Niklas Zule štoper nemačkog tima pogodio je mrežu Lokomotive iz Moskve – 1:0

57′ – PLEA U OFSAJDU

Napadač Borusije Menhengladbah je zapretio Kurtoi, ali je prethodno bio u nedozvoljenoj poziciji što je potvrdio i sudija.

48′ – GOOOL! SITI POVEO

Mančester siti stigao je do prednosti protiv Olimpik Marselja. Feran Tores je strelac u 48. minutu za Engleze.

47′ – REAL SE NE ZAUSTAVLJA

Bez obzira na to što imaju sigurnu prednost 2:0 fudbaleri kraljevskog kluba traže put do trećeg kola u mreži Zomera.

46′ – UTAKMICE SU NASTAVLJENE

POLUVREMENA ŠIROM EVROPE

Na svih šest utakmica poslednjeg kola grupne faze Lige šampiona trenutno je poluvreme.

45′ – PAUZA U MINHENU

Prvi meč na kojem je odsviran odlazak na odmor je onaj u Minhenu, gde Bajern protiv Lokomotive Marka Nikolića nije uspeo da pronađe put do mreže – 0:0.

43′ – PONIŠTEN GOL MODRIĆU

Hrvat je iz šesnaesterca zakucao desnom nogom loptu u mrežu, samo što je prethodno Varan bio u ofsajdu i gol je opravano poništen.

39′ – REAL POGAĐA STATIVU

Malo je nedostajalo da Madriđani preko Modrića dođu do tri gola prednosti, ali je Hrvat pogodio stativu.

39′ – GOOOL! VODI ATLETIKO

Klubovi iz Madrida očigledno žele da ostanu što duže u Ligi šampiona. Atletiko Madrid je poveo protiv Salcburga golom Ermosa.

32′ – GOOOL! REAL DUPLIRAO PREDNOST

Rodrigo je prošao po desnoj strani, uputio je idealan centaršut, a Karim Benzema se samo „poklonio“ i poslao loptu u mrežu.

31′ – ŠKRINIAR ZAPRETIO

Mogao je bolje štoper Intera, koii je svom snagom naleteo na odbijenu loptu i pokušao je levom nogom, ali traljavo.

29′ – „POŽUTEO“ VITAO, ZATIM I GALJARDINI ZBOG „DUGOG JEZIKA“

Brazilac je na nepropisan način zaustavio Lukakua i opravdano je dobio žuti karton. Galjardini je takođe dobio žuti zbog prigovora.

28′ – GALJARDINI PROBAO GLAVOM

Barela je centrirao s desne strane, a Galjardini bio najviši u skoku. Ipak, nije lepo zahvatio loptu da bi ozbiljnije ugrozio gol Šahtjora.

27′ – PRITISAK „NERO-AZURA“

Tim Antonija Kontea očajnički pokušava da što pre dođe do gola, ali se Ukrajinci za sada odlično brane.

22′ – VELIKA ŠANSA ZA INTER

Drugi vezani korner za nero-azure, De Fraj je pokušao iz peterca posle ubačene lopte, ali se nije najbolje snašao i njegov pokušaj je izblokiran.

21′ – SAMO DVA GOLA

Na šest utakmica u prvih 20 minuta svega dva gola su viđena. Vodi Real i vodi Porto u Atini.

14′ -REAL SAD PRVI U GRUPI

Vođstvo Reala trenutno znači da su Madriđani prvi u grupi B, drugi je Menhengladbah, dok je Šahtjor treći, a Inter poslednjeplasirani tim. U grupi B je sve otvoreno.

10′ – GOOOL! VODI I REAL

Real Madrid poveo je protiv Menhengladbaha, pogodio je Karim Benzema.

10′ – PENAL I GOL ZA PORTO!

Prvi gol postignut je u Pireju, gde su gosti poveli iz penala.

7′ – PREČKA INTERA

Lautaro Martinez je uzdrmao prečku Šahtjora. Kakva šansa za nero-azure, koji su mogli do prednosti.

6′ – MREŽE MIRUJU

Ni na jednoj utakmici nema gola u prvih pet minuta.

21.00′ – POČELE SU UTAKMICE

20.42′ – RAJKOVIĆ PROTIV BAJERNA

Nekadašnji srpski reprezentativac Slobodan Rajković predvodiće odbranu Lokomotive iz Moskve na „Alijanc areni“ protiv Bajerna, koji će, očekivano, istrčati na teren u kombinovanom sastavu.

20.33′ – DOBRO DOŠLI

Dobro veče i dobro nam došli u još jedan tekstualni prenos. Sa nama možete da pratite uživo sva dešavanja sa poslednjih šest utakmica grupne faze Lige šampiona.