Pukla je bruka u Ligi šampiona na utakmici između Pari Sen Žermena i Bašakšehira, koja je prekinuta u 24. minutu zbog rasističkog skandala.

Nešto do sada neviđeno na elitnoj sceni dogodilo se usred Pariza… Pri rezultatu 0:0, došlo je do opšteg haosa i prekida meča usled rasističkog ispada sudije iz Rumunije.

Glavni arbitar krenuo je u 15. minutu da isključi Pjera Veboa, pomoćnog trenera u stručnom štabu Bašakšehira, pa je pitao četvrtog arbitra ko se bunio i on je pokazao na bivšeg kamerunskog fudbalera.

Tom prilikom je je rekao i – “negru”, što na rumunskom znači – crnac. Dovoljno da Demba Ba, koji je sedeo na klupi na rezerve, očita lekciju sudijama.

„Slušaj me. Nikad ne bi rekao ‘Ovaj beli igrač’, nego bi rekao samo igrač. Zašto si to istakao? Zašto si istakao da je neko crnac, zašto si to tako morao da kažeš“, kipteo je Demba Ba od besa.

Igrači kluba iz Istanbula povukli su se sa terena, ubrzo su to uradili i fudbaleri PSŽ, pa je utakmica i dalje prekinuta.