Fudbaleri Pari Sen Žermena i Čelsija upisali su pobede na neugodnim gostovanjima u okviru 2. kola

Pari Sen Žermen je na gostovanju Bašahšehiru stigao do prva tri boda u aktuelnoj sezoni Lige šampiona (2:0) i popravio utisak posle poraza od Mančester junajteda (2:1).

Dugo je turski tim pružao otpor šampionu Francuske i bio ravnopravan rival, ali je bedem domačina probio Moeš Kin koji je postigao dva pogotka, oba na asistencije Mbapea.

Poslednjih 10 minuta utakmice za Bašahšehir odigrao je srpski fudbaler Danijel aleksić, ali nije uspeo da zabeleži zapaženiji učinak. Utakmicu je obeležila i povreda Nejmara koji je u 26. minutu napustio igru.

Istovremeno, Čelsi je upisao ubedljiv trijumf na gostovanju Krasnodaru (4:0). Ruski klub je načeo Hadson-Odoi u 37. minutu, a na krilima Vernera londonski klub je u drugom poluvremenu rutinski overio tri boda.

Prvo je Verner s bele tačke udvostručio prednsot, a potom asistirao Ziješu za 3:0. Tačku je u 90. minutu stavio Abraham.

Čelsi posle dva kola ima četiri boda pošto je prethodno remizirao sa Seviljom, dok je Krasnodar ostao na bodu osvojenom protiv Rena (1:1).

Liga šampiona, 2. kolo

Bašakšehir – Pari Sen Žermen 0:2 (0:0)

(Kin 64, 79)

Krasnodar – Čelsi 0:4 (0:1)

(Hadson-Odoi 37, Verner p76, Ziješ 80, Pulišić 90)

Klub Briž – Lacio 21

Dortmund – Zenit 21

Ferencvaroš – Dinamo Kijev 21

Juventus – Barselona 21

Mančester junajted – Lajpcig 21

Sevilja – Ren 21

90′ Debakl Krasnodara

Goleadu Čelsija u rusiji nastavio je Pulišić na proigravanje Abrahama.

81′ Aleksić u igri

Srpski internacionalac dobio je šansu u završnici susreta.

80′ Ziješ stavlja tačku

Ziješ je golom na asistenciju Vernera uvećao vođstvo londonskog kluba i razrešio sve dileme po pitanju pobednika.

79′ Ponovo Kin

Moeš Kin je novim pogotkom trasirao prvu pobedu Parižana u novoj sezoni Lige šampiona. Pnovo je asistent bio Kilijan Mbape.

76′ Verner udvostručuje prednost

Timo Verner je rutinski realizovao jedanaesterac i udvostručio prednost Čelsija u gostima Krasnodaru.

64′ Kin za vođstvo Francuza

Moas Kin je konačno načeo domaćina. Nekadašnjem fudbaleru Evertona za prvenac u Ligi šampiona asistirao je Mbape.

60′ Parižani bez rešenja za turski bedem

Odlično igra Bašahšehir koji je potpuno ravnopravan rival četi Tomasa Tuhela.

46′ Počelo je drugo poluvreme

45′ Kraj prvog poluvremena

37′ Čelsi vodi

Golom Hadsona-Odoija londonski klub je stigao do vođstva na gostovanju Krasnodaru.

30′ Parižani traže put do gola Turaka

Bašakšehir pruža odličan otpor šampionu Francuske koji je u prvoj trećini susreta imao inicijativu ali je nije pretočio u vođstvo.

26′ Povreda Nejmara

Brazilac je zadobio povredu zbog koje je morao već u 26. minutu da napusti teren. Zamenio ga je Sarabija.

14′ Žoržinjo ne koristi penal

Čelsi je imao priliku da povede sa bele tačke, ali je Brazilac pogodio stativu.

4′ Krasnodar prvi preti

Utkin je oprobao udarac i stavio na muke odbranu Čelsija, ali nije uspeo da zatrese mrežu gostiju.