Fudbaleri Mančester junajteda i Čelsija odigrali su na "Old Trafordu" nerešeno (0:0) u derbi susretu 6. kola Premijer lige Engleske.

Može se reći da je derbi razočarao i da se daleko više očekivalo od izabranika Olea Gunara Solskjera i Franka Lamparda.

Istina, tokom većeg dela meča padala je i jaka kiša, što je znatno omelo fudbalere da pokažu koliko mogu, mada su i jedan i drugi trener izabrali dan igraju nešto opreznije, što je poprilično odredilo tok meča.

Ni pravih prilika nije bilo previše, tako da rezultat ne predstavlja veliko iznenađenje.

Treba reći da je Junajted ipak bio za nijansu opasniji, ali je i Čelsi na golu imao odličnog Eduara Mendija, koji je prvo odbranio udarac Huana Mate u prvom poluvremenu, a potom u dva navrata i udarce Markusa Rašforda, onda kada je napadač Junajteda bio u izglednim prilikama.

U prvom minutu nadoknade vremena Rašford je naciljao levi donji ugao gola „plavaca“, Solskjer je podigao ruke u vis očekujući gol, ali je Mendi čudesnom intervencijom izvadio loptu i sprečio pogodak.

Nemanja Matić nije ulazio na teren, presedeo je ceo meč na klupi za rezervne igrače.

Ipak, ovaj meč obeležio je i debi Urugvajca Edinsona Kavanija u dresu Mančester junajteda.

Nova „sedmica“ Junajteda u 58. minutu zanemila je u igri Danijela Džejmsa, i nije prošlo ni desetak sekundi kako je bio u igri, a mogao je da postigne gol.

Sjajno je reagovao na jednu loptu pred golom Čelsija, ali je za kojih desetak centimetara bio neprecizan i lopta je pogodila spoljni deo mreže.

Čelsi je u nekoliko navrata pripretio, ali je i mreža Davida de Hee ostala netaktnuta.