Đorđe Bašanović; Foto: Irfan Licina/Starsport

Na meču između Proletera iz Novog Sada i Novog Pazara viđen je promašaj koji je najlakše opisati rečju - nemoguće.

U toku je bio 54. minut igre kada je dosuđen korner za Proleter.

Izveo ga je Viktor Živojinović, a odličan centaršut, te pas Nikole Marjanovića zatekao je Đorđa Bašanovića samog na drugoj stativi.

Bašanoviću je preostalo da sa manje od metra loptu ugura u mrežu – što je, ispostavilo se, bio previše težak zadatak.

Meč je završen rezultatom 2:2, pa je fudbaleru ekipe iz „srpske Atine“ preostalo samo da razmišlja o promašaju koji je njegov tim koštao dva boda.

Što se samog toka meča tiče, Pazarci su preko Almira Aganspahića imali gol prednosti sa penala od 18. minuta, dok je Viktor Živojinović u 45. minutu promašio penal za ekipu iz Novog Sada.

U drugom delu Stefan Dimić je duplirao vođstvo u 47. minutu, dok su Stefan Tomović u 49. i Dilan Ortiz u 57. minutu doneli poravnanje. Proleter nakon tri utakmice ima jedan osvojen bod, dok je Novi Pazar uz meč manje, s obzirom na to da je duel 2. kola protiv Čukaričkog odložen zbog obaveza tima sa Banovog brda u Evropi, takođe osvojio jedan bod.