Srpski fudbaler Strahinja Pavlović jedan je od "orlova" koji su se u nedelju upisali u listu strelaca.

Luka Jović je isto uradio na takmičarskom debiju za Fjorentinu, Sergej Milinković-Savić je asistirao za pobedu Lacija, Dušan Tadić je asistirao u pobedi Ajaksa nad Groningenom.

Da je dobro krenulo igračima srpskog nacionalnog tima, pokazao je i Veljko Birmančević golom za Malme protiv Sundsvala, ali i, u Monaku osporavani Pavlović.

Štoper koji je otišao kao supertalentovan iz Partizana u kneževinu, tamo nije dobio pravo poverenje i sada se dokazuje iznova u Salcburgu i to u meču četvrtog kola austrijskog šampionata protiv Volfsbergera (2:1).

Na pravi način to radi pošto je u 20. minutu bio na pravom mestu posle izvedenog udarca iz ugla.

Igrači „bikova“ su probali da kombinuju kratkim kornerom, nije to prošlo, pa se onda Pavlović namestio i dočekao centaršut Hrvata Luke Sučića za gol glavom i 1:0.

Fernando je kasnije namestio pogodak Slovencu Benjaminu Šešku, koji je u 41. minutu doneo Salcburgu 2:0, pre nego je Volfsberger golom Darija Vizingera u nadoknadi ublažio poraz.

BONUS VIDEO: Fudbaleri Bajerna se obrukali, promašili prazan gol