Fudbaleri Aston Vile pobedili su na svom terenu ekipu Brajtona sa ubedljivih 6:1, u prvom meču sedmog kola Premijer lige.

Aston Vila je pitanje pobednika na ovom meču rešila posle manje od pola sata igre, pošto je već tada stekla tri gola prednosti.

Trijumf domaćeg tima najavio je Oli Votkins golovima u 14. i 21. minutu, da bi Pervis Estupinjan autogolom u 26. minutu povisio rezultat na 3:0.

Brajton je pogotkom Ansua Fatija u 50. minutu smanjio na 3:1, ali je to sve što je gostujući tim uspeo da uradi na ovom meču.

Votkins je svojim trećim golom na meču u 65. minutu i definitivno otklonio sve dileme, a konačan rezultat postavili su je Aron Remzi u 85. i Daglas Luis u 97. minutu.

Aston Vila je upisala petu pobedu od početka šampionata i trenutno je četvrta na tabeli sa 15 bodova, koliko ima i Brajton koji je na trećoj poziciji.

Fudbaleri Aston Vile će u naredne sedmice najpre dočekati Zrinjski u Ligi konferencija, a potom će gostovati Vulverhemtonu u osmom kolu Premijer lige.

Na drugoj strani, Brajton će prvo u goste Marseju u okviru Lige Evropa, a nakon toga će u domaćem šampionatu ugostiti Liverpul.