Fudbaleri Bajerna iz Minhena rutinski su i u revanšu savladali ekipu Lacija rezultatom 2:1 i posle ubedljive pobede u Rimu potvrdili plasman u četvrtfinale Lige šampiona. Bavarci su tako nastavili put ka odbrani titule šampiona Evrope osvojenu prethodne sezone.

Bajern je u revanš ušao sa kapitalnom prednošću iz prve utakmice kada su sa 4:1 pregazili Rimljane, pa ne čudi nešto sporiji početak Bavaraca. Zato je prvu priliku za pogodak imao srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić kad je u 14. minutu bio blizu da glavom savlada Nibela koji se našao u startnoj postavi.

Naš as je bio vrlo aktivan kada je pokušao i u 22. minutu, ali je ovoga puta bio neprecizan.

Kada već Lacio nije mogao da kazni mlake domaćine, usledio je nalet koji je Bajernu doneo prednost. Murići je u šesnaestercu oborio Gorecku, a siguran kao i uvek bio je robert Levandovski. Do kraja prvih 45. minuta nije bilo uzbuđenja, a Laciju je ovo bila 19. uzastopna utakmica na kojoj nije uspeo da sačuva mrežu u svim takmičenjima.

U drugom poluvremenu bilo je mirno sve do 67. minuta kada posle snažnog udarca Levandovskog lopta pogađa stativu gola Rimljana.

Ipak u samo jednom minutu videli smo uzbuđenja na obe strane.

Prvo je u 72. minutu Korea promašio odličnu šansu za goste, da bi već minut kasnije Čupo-Moting otklonio sve dileme drugim golom za Bavarce posle lepe akcije.

Rimljani su do kraja uspeli da smanje prednost golom Parola u 82. minutu iz slobodnog udarca.

Bajern : Nibel – Pavar, Boateng, Alaba, Ernandez – Kimih, Gorecka – Sane, MIler, Gnabri – Levandovski.

Lacio : Rejna – Marušić, Ačerbi, Radu – Lazari, Milinković Savić, Eskalante, Luis Alberto, Fares – Murići, Korea.

Do kraja utakmice više nije bilo uzbuđenja a Bajern se tako u borbi za novu titulu prvaka Evrope priključio Čelsiju, Liverpulu, Mančester Sitiju, Portu, PSŽ-u, Real Madridu i Borusiji Dortmund.

Italija je tako ostala bez predstavnika nakon što je pre Lacija ispao i Juventus.