Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona nakon što su savladali Borusiju iz Menhengladbaha u revanšu sa 2:0.

Siti je prvi meč dobio sa dva gola viška, pa je pred timom iz Nemačke bio veoma težak zadatak i pre početka meča, a svaka dilema ko će dalje nestala je posle samo 20 minuta igre.

Prvo je Kevin de Brujne u 12. minutu postigao prelep gol i doneo svom timu vođstvo, da bi drugi pogodak postigao Ilkaj Gundogan šest minuta kasnije i potvrdio prolaz dalje.

Borusija je u nekoliko navrata pripretila, ali nisu uspeli da pogode mrežu rivala, pa je Siti u drugih 45 minuta bez većih problema sačuvao stečenu prednost i došao do mesta među osam najboljih ekipa u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona.

Liga šampiona, revanš meč osmine finala

Mančester siti – Borusija Menhengladbah 2:0 (2:0) (prvi meč 2:0, ukupno 4:0)

(De Brujne 12, Gundogan 18)

Stadion: Puškaš Arena (Budimpešta)

Bez gledalaca.

Sudija: Sergej Karasjov (Rusija)

Mančester siti: Ederson – Voker, Dijas, Stons, Zinčenko – Fernandinjo, Gundogan, De Brujne – Marez, Žezus, Sterling

Menhengladbah: Zomer – Lajner, Ginter, Elvedi, Vent – Nojhaus, Zakarija – Hofman, Štindl, Tiram – Plea

Pored Sitija, među osam najboljih prošli su Real Madrid, Porto, Liverpul, Pari Sen Žermen i Borusija Dortmund, dok će utakmice između Čelsija i Atleitko Madrida, odnosno Bajerna iz Minhena i Lacija biti odigrane u sredu,17. marta.